Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Fender_str - специалист
http://www.cqham.ru/namot.htm
Mного полезно още повече може лесно да се направи автоматична.
Само едно не ми е ясно как се прави мвханизма за нареждане на проводника Надявам се някой да може да ме светне
velsi - Почетен майстор
"Вал, на котором установлен каркас трансформатора, кинематически соединен с валом, по которому перемещается укладчик провода. Укладчик провода имеет втулку, внутри которой нарезана резьба. При вращении вала втулка перемещается и движет за собой направляющее устройство для провода. Скорость вращения вала определяется диаметрами шкивов, установленных на верхнем и нижнем валах, а скорость перемещения втулки кроме этого и шагом резьбы вала укладчика. Набор из 3-х тройных шкивов позволяет получить до 54 комбинаций шага укладки провода. Направление укладки изменяется перестановкой пассика соединяющего шкивы. "

"Валът, на който е закрепен трансформатора е кинематически свързан с вала, по който се движи подавача на телта. Подавачът има втулка с вътрешна резба. При въртене на вала втулката се премества и движи със себе си устройството за направляване на телта. Скоростта на въртене на вала се определя от диаметрите на шайбите, поставени на горния и долния вал. Скоростта на преместване зависи също така и от стъпката на резбата на вала. Наборът от три тройни шайби позволява до 54 комбинации на стъпката на движение на подавача на тел. Посоката на движение се променя чрез кръстосване на ремъка съединяващ шайбите. "

Май нещо ни мъчи руския. :-D
Е тва последното с кръстосване на ремъка само руснак може да го измисли! Значи на всеки ред запълнен с проводник спираме и кръстосваме/оправяме ремъка. Е не ме кефи.
Fender_str - специалист
Разбрах аз преди минутка:)
Братушките са луди ве ей:P
Palawnik - специалист
velsi написа:
"Е тва последното с кръстосване на ремъка само руснак може да го измисли! Значи на всеки ред запълнен с проводник спираме и кръстосваме/оправяме ремъка. Е не ме кефи.
Щом си решил да го птавиш напъни малко сивите си клетки и измисли нещо по-умно. Това с ремъка наистина е много тъпо.
Fender_str - специалист
Нали върши работа. Сегашната ми машинка е пъти по-зле. С брояч от електромер една манивела и туй то жицата я нареждам на ръка и тъй нататък ;)

Тема "Как да си направим машинка за навиване на трафове :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: