Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jack71 - напреднал
има ли лунички на 220 в които да може на които да може да се контролира силата на светлината (увеличаване намаляване). и каква трябва да бъде схемата така че да може да се контролира от 2 места в 2та края на стаята?
някой да има идея?
homealone - специалист
има ключове за 12 лева които променят .. светлината.
но пък и в двата края...
сложна работа

може би да вържеш последователно девиаторен ключ и после такъв променящ и в двата края
първо включваш от копчето и после въртиш да промениш .. светлината
pavelari - майстор
всяка лампа на която се намалява напрежението и/или честотата свети по-слабо - демек има такива лунички, но логика за определяне на това от къде е намалено осветленитео все още няма на пазара и трябват ключове с оптрони, които нямат ограничители на въртенето с доста интелигентно CPU или поне компараторна схема, освен ако не се примирите с идеята да палите/гасите от един ключ
Тани - модератор
Като прочетох оптрон и се сетих за една идея , която е практически приложима във вашия случай! Продават се ключове , които се управляват с кое да е дистанционно насочено към тях не от две , а от всяко место от стаята! Монтира се на мястото на обикновения ключ и може да регулирате светлината и ръчно. Според мен това е и най-лесно осъществимия вариант!

Тема "контролиране на светлината на лунички 220в. може ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: