• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stsanev - помощник
Работил съм известно време в Технополис на бялата техника и бих казал, че почти всички марки имат доста сполучливи модели. В ценовия диапазон 500 - 750 лв. бих препоръчал:
1. Не си взимайте пералня с 4-500 об/мин.(дрехите си излизат мокри). Според мен около 1000-1200 е достатъчно. Още повече не всички тъкани излизат в същия вид след 1600 или дори 1800 об/мин.
На Gorenje i Korting повечето модели са с капацитет 6 кг., което според мен е предимство. Недостатък е, че оборотите на центрофугата са заложени в програмите и доколкото си спомням не могат да се регулират. Имат 3 години гаранция.
Zanussi i Electrolux са доста здравички, но гаранцията е 2 год. За цена/качество стават Electrolux EWF 1030 и EWF 1240.
Италиянските Indesit i Ariston са на Merloni. Не знам дали има особено голама разлика в качеството. 2 год. за Индезита и 3 за Аристон. При тях има модели и с иноксови казани, за предпочитащите. Доста са по-скъпи и малко по-шумни. От Индезита стават според мен WIL и WIE (разликата е в ел.дисплей за оборотите) 1000-1200 об. Има ги и с горно зареждане.
Аристон AVF, AQXF, AVTL(горно зареждане).
AEG май няма за тези пари. Иначе са чудни.
Bosch i Siemens не бих се наел да кажа къде се произвеждат. Има вероятност да е в Турция или Гърция.
GE - имат вход за топла вода и уж са английски (и това не знам).
С Whirlpool не съм запознат и не изказвам мнение. От скоро се продават там.
Дано да съм помогнал на някой. Ако има нещо по-конкретно питайте! Ако мога ще помогна. И си мислете за Zanussi i Еlectrolux. Не съм чул недоволни.
bluelemon - специалист
stsanev здрасти, аз ще си взимам пералня сега и съм се спрял на горене, можеш ли да ми препоръчаш някой модел по сполучлив около 600лв. И друго да те питам тъй като си бачкал на бяла техника :) Двоумя се между хладилник либхер и горене имаш ли някакви наблюдения. Мерси!
expander - специалист
stsanev написа:
На Gorenje i Korting повечето модели са с капацитет 6 кг., което според мен е предимство. Недостатък е, че оборотите на центрофугата са заложени в програмите и доколкото си спомням не могат да се регулират. Имат 3 години гаранция.
Моята пералня е Gorenje WA63120 и оборотите на центрофугата са регулируеми - най-лесно от бутона "лесно гладене" той намалява оборотите с 300-400, или влизайки в менюто можеш да избираш обороти със стъпка около 100-200, забравил съм.
bluelemon написа:
Двоумя се между хладилник либхер и горене
Доволен съм от Gorenje 357-2 CELA. Каквото и да съм взел досега на тази марка, не съм съжалявал.
solo5 - майстор
Забелязъл съм, че нивото на компетентност на консултантите в магазини като Метро, Технополис, Техномаркет и други е на много ниско ниво
Това го казвам без да искам да обидя когото и да е
Но не можах да се сдържа, относно твърдението, че 1000-1200 оборота е достатъчно, а 400-500 било много зле и дрехите излизат мокри
Имаме пералня с 400-800 оборота и това си е напълно достатъчно
като кажа че на 800 почти не се ползва
1000-1200 оборота си е направо сушилня
Няма нищо лошо да имаш но със сигурност ще се ползва рядко
А и не всички за всички материи е добре да минават през такова сушене
Това за 1600-1800 оборота за пръв път го чувам може и да има, но си е безумие направо
И да кажа самите обороти са важни, но и времето на програма също играе решаваща роля

stsanev написа:
Работил съм известно време в Технополис на бялата техника и бих казал, че почти всички марки имат доста сполучливи модели. В ценовия диапазон 500 - 750 лв. бих препоръчал:
1. Не си взимайте пералня с 4-500 об/мин.(дрехите си излизат мокри). Според мен около 1000-1200 е достатъчно. Още повече не всички тъкани излизат в същия вид след 1600 или дори 1800 об/мин.
На Gorenje i Korting повечето модели са с капацитет 6 кг., което според мен е предимство. Недостатък е, че оборотите на центрофугата са заложени в програмите и доколкото си спомням не могат да се регулират. Имат 3 години гаранция.
Zanussi i Electrolux са доста здравички, но гаранцията е 2 год. За цена/качество стават Electrolux EWF 1030 и EWF 1240.
Италиянските Indesit i Ariston са на Merloni. Не знам дали има особено голама разлика в качеството. 2 год. за Индезита и 3 за Аристон. При тях има модели и с иноксови казани, за предпочитащите. Доста са по-скъпи и малко по-шумни. От Индезита стават според мен WIL и WIE (разликата е в ел.дисплей за оборотите) 1000-1200 об. Има ги и с горно зареждане.
Аристон AVF, AQXF, AVTL(горно зареждане).
AEG май няма за тези пари. Иначе са чудни.
Bosch i Siemens не бих се наел да кажа къде се произвеждат. Има вероятност да е в Турция или Гърция.
GE - имат вход за топла вода и уж са английски (и това не знам).
С Whirlpool не съм запознат и не изказвам мнение. От скоро се продават там.
Дано да съм помогнал на някой. Ако има нещо по-конкретно питайте! Ако мога ще помогна. И си мислете за Zanussi i Еlectrolux. Не съм чул недоволни.
Тани - модератор
Соло , сухо и мокро са относителни понятия и за мен на 400 оборота си ми се струват мокри дрехите! На моята се регулират ръчно и мога да ги регулирам дори в процеса на центруfугиране. Понеже съм разсеян , за всеки случай ги държа по средата т.е. около 800 и само когато слагам пране , което може да стане на топка и да ми подскача пералнята намалявам оборотите! Това да ти съхнат дрехите за 1 час си е предимство , което не бива да бъде отричано с лека ръка! Вярно , че не става за всякакви материи , но винаги може да намалиш оборотите! Затова аз съм на принципа - колкото повече - толкова по-добре!
Последна промяна от Тани на пет окт 27, 2006 11:04 am, променено общо 1 път.
dildes - специалист
Тани написа:
Това да ти съхнат дрехите за 1 час си е предимство , което не бива да бъде отричано с лека ръка!
:supz:
Да и аз съм на това мнение, старата ми пералня 400 оборота, новата 1000, еми аз гласувам за 1000. Щото като пускаш всяка вечер по 1 пералня и в почивните дни 4, си е голямо предимство да ти съхнат бързо, още повече, че аз вече нямам балкони, съответно и простор, ползвам само две сушилни в една малко използвана стая :roll: /само за уточнение имам малко дете, затова пера толкова много, а и двамата с мъжа ми не обличаме една дреха втори път :lol: /
Избор на пералня=Въпрос на условия /даже вече се замислям да си взема нова пералня със сушилна :-D /
stsanev - помощник
Може би от полза за bluelemon. За пералнята не знам точно моделите, но щом могат да се регулират оборотите, марката е много добър избор. А доколкото знам и сервизното обслужване е по- на ниво от другите.
За хладилника: Моделът, за който говори expander, е много добър - 2 датски компресора Danfoss, но е малко скъп - белият е около 820-830, а цвят инокс около 1050 лв.(цените са отпреди 7-8 месеца, сега може да са се променили). Повечето модели на Gorenje са с такива компресори. Пак са с 3 год. гаранция. Ако си взимаш такъв внимавай - имаше модели с енергие клас В. Мисля, че беше CLB нещо си.
Liebherr-ът е много сериозен също. На българските слагаха компресори Aspera. До преди тези няколко месеца, българските бяха само 55 см широки. Сега вече има и 60 см., но не ги познавам отблизо. За австрийските и немските няма да коментирам. Но и цените са сериозни. Предимно с компресори ACC и Embraco.
Много хора не им харесват дизаина, но имат най-голям вътрешен обем спрямо външните размерите. И, според мен, най-добра организация на вътрешното пространство. Пак са с 3 год. гаранция.
Ако купуваш от нйа скъпите иноксови модели има вероятност да попаднеш на мостра. Ми май е това в най-общи линии. Моите уреди вкъщи са: печка Gorenje, хлад. Liebherr (български), абсорбатор Whirlpool (жена ми каза, че другите били грозни и "дума да не става"). нова пералня нямам.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръки за пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: