• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bluelemon - специалист
Здравейте, купих си една лампа и тъкмо да я монтирам видях че в инструкцията има картинка че не може да се монтира на стената. Или може би имат предвид да не се монтира без онези приставки трите вида. Ето вижте pdf файла. Някой може ли да ми обясни да знам дали е опасно. Благодаря! http://www.3f-filippi.it/dati/download/ ... 054000.pdf
lenko71 - специалист
Монтирай я спокойно, както си решил
8180 - майстор
Ако говориш за стойките - те са за доп. удобства и заради кабела.
Намаш проблем - само ПАЗИ кабела да не го пречупваш/притискаш много и да нарушиш изолацията.
Разбирам през дъното искаш да монтираш - измисли нещо за малка дистанция на лампата от стената или нов отвор за кабела - някъде отстрани, заради споменатото по-горе.
Ако е за мокро помещ., не пропускай гуменото уплътнение.
rulom - модератор
Тия лампи са за мокро, външно или натоварено с други влияния помещение.Монтирал съм такава в една фурна...точно на 1 м. от долапите на пеща...там постоянно излиза пара + висока температура.Монтирана е директно на тавана и вече 3 год. няма проблем.
Слагай спокойно, няма от какво да се притесняваш.
moimoimoi - майстор
монтирал съм поне 1000 от тези лампи,и са едни от най качествените на пазара,монтирай си я както искаш няма да имаш проблеми, само си сложи металните държачи
този модел лампа съм я изтървал от 5 метра височина и нищо и няма, не се счупи и тръбите продължиха да си светят дори :-D
Huhavela - специалист
Монтирай я където и както пожелаеш-няма никакъв проблем.
bluelemon - специалист
Много блягодаря на всички. Монтирах я в кухнята :) и стана супер индъстриъл. Преди това смених няколко тънки тръби със шина и електронрн запалител. Ужас! Горяха като за световно. За това минах на този вариан със дросел. Дано кара по дълго :roll:
moimoimoi - майстор
гарантирам ти 5 години, или 50000 часа работа
lenko71 - специалист
Електронните баласти са хубаво нещо обаче наистина много дефектират, живота на самата лампа се оказва многократно по-дълъг от този на баласта, така че добре си направил.
Милен - майстор
moimoimoi написа:
гарантирам ти 5 години, или 50000 часа работа
Да не си я правил ти случайно в гаража. За 5 години може, ама 50 000 часа :lol: Оригиналният производител не дава такива данни - 3f-filippi Колко ще свети зависи от това каква е лампата вътре, какъв е дросела. Но дори и най качествената ще се скапе неочаквано бързо ако я цъкаш през 15 мин.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за една луминисцентна лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: