Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
niakoi moje li da mi pomogne s shema kak da svarja dve pura pri nali4ieto na edin drosel . pri usporednoto swarzwane proraboti samo ednata, neznam na kakvo se dalji.moje bi na defaziraneto ot drosela . KAk da gi svarja . Blagodaria :)
8180 - майстор
haigoti,
Много майстори не я знаят тази схема и нейните особености.
Това, което ти си правил (лампите в паралел) много рядко се използва за резервиране. Ако изгори (откачиш) едната лампа, другата ще светне.
За две лампи по-долу е схемата.

Особености:
1 и 2 пури - 18W (60 см) !!!!
Др - дросел 36W !!!
Ст - серийни стартери. Не се намират във всеки магазин и продавачите често дават "заето". На Филипс S2 са такива. S10 - не става!
Кондензаторът С обикновено се пропуска.

За други пури не знам някой да е успял да ги пусне с 1 дросел. Аз съм пускал пури 18W + 36W с дросел 58W, но не намирам някаква практическа стойност и е капризно.
Успех!

Картинката не е моя и се извинявам на автора за направените корекции.

Прикачен файл

Image3.jpg
Image3.jpg (63.54 KиБ) Видяна 4664 пъти
mien - специалист
Значи тази схема лично сам я пробвал,работи успешно даже с произволно избрани стартери.Тогава просто палят с малко закаснение и е леко дразнещо но веднаж като светнат,няма проблеми. :wink: :idea: :idea: :idea:
8180 - майстор
Единствените работещи "произволно избрани", на които съм попадал са старите полски с алуминиев корпус, които все още се срещат.
Вярно че основно работя с Филипс, който в серийния вариант е на същата цена. Досега с произволно купен в железарията не съм успявал, но може и да стават някои, с обозначение до ...20W.
mien - специалист
Да,точно такива са,мисля че се казваха POLAMP или нещо такова.Лично аз сам много доволен от тях,изкарват доста време.

Тема "luminiscenttno osvetlenie" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: