Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pipchi - напреднал
Здравейте!!
Бойлер Елдом Инвест.Нов.80 л. хоризонтален.
Поради някаква причина-не знам каква -хората искат да се изкара електро частта от бойлера в отделно табло извън него.
Въпросът ми е:
Кои чаркове от електрото могат да се извадят от него и да се монтират примерно през една стена извън помещението.
Доколкото знам терморегулаторите не могат щото са някакви тръбички с ограничена дължина, но ключа,връзките за реотаните и т.н могат ли.
Някой казал ,че за TESY имало проблем-какъв не знам!
докера - специалист
Наистина , освен терморегулатора, всичко друго може да се изнесе където си поискаш :wink: . Също така , това е момента за поосилване на кабелите , защото фабричните са малко на границата и лесно дават фира :wink:
Palawnik - специалист
Чакай малко!?!?!?!
Кой и по каква причина иска да изкарва нещо от бойлера?!?!?!?!?!?
1. Ако поради някаква причина извадиш нещо от него със сигурност ще загубиш гаранцията.
2. Този който иска да вади нещо от бойлера оторизиран ли е от завода производител да променя схемата и местоположението на елементите в бойлера?
3. След като извърши това "изваждане" ще ти даде ли гаранция, че една сутрин няма да се събудиш без стени?!?!?!?!?
Лично аз бих ти препоръчал да се обърнеш към друг "специалист".

Единственото което има право да направи този "специалист" е да го подвърже към електрическата мережа.
Всичко друго е нарушение на гаранцията и може да доведе до неочакван край.
masteradmin - майстор
Електрото на боилера е ключ, термостат и нагревател. След като неможе да извадиш нагревателя и термостата то аз въобще нерабирам какво остава ??? Само ключа които за мене е излишен, защото аз съм на отделен кръг и просто изключвам бушона.
ясно все по этой теме
Последна промяна от pumpal на съб дек 26, 2009 2:34 pm, променено общо 4 пъти.
Palawnik - специалист
Из това питам защо трябва да се вади нещо от бойлера?
pipchi - напреднал
Ами не знам.
Бойлера е на един колега-електротехник.
Мисля ,че може да е нещо със закрепването,защото е гипс-картон банята ,но нямам идея.На хоризонталните къде им е електрото и нагреватели и т.н?

Тема "Промени в бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: