Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Dido_N - напреднал
Здравейте! С какъв ел. инструмент мога да направя кабелен канал? Зидарията е тухлена и измазана с доста силен циментов хоросан
masteradmin - майстор
Взимаш един перфоратор и натрошваш тухлите на 6-7 см. от пода. След това си купуваш пластмасови кабелни канали и ги зациментирваш като изчисляваш капачето на канала да равни със стената.
Друг вариант е вместо кабелен канал да сложиш гофрета. И ако имаш реика теглиш кабела.
Dido_N - напреднал
Благодаря за отговора, админ. А някакво техническо приспособление за перфоратора? За да стане право и равно леглото му, ми е мисълта. Кабелен канал, всъщност аз мислех, че е прокопаването където се полагат кабелите, а това пласмасовото, мислех, че се наричат кабелни тунели. Извинявам се, ако подвеждам с неточност във въпроса си
expander - специалист
Продават се специални накрайници със SDS захват по магазините, нещо като секач направен от надлъжно разполовена тръба.
В тухла може и да свърши работа, аз при панелна стена правя множество съседни дупки с обикновена видия и после ги дооформям на канал.

Прикачен файл

58607_APT7-200x200.jpg
58607_APT7-200x200.jpg (3.33 KиБ) Видяна 5568 пъти
Dido_N - напреднал
Блг. expander! Предполагам, че тези захвати стават за всички модели перфоратори?
expander - специалист
Да, поне аз не съм виждал перфоратор, който да не е със SDS, това си е стандарт.
с флекс и диамантина ще ти е по лесно /но е доста прашно/.Правиш два прореза успоредно един от друг като прецениш колко кабела ще пракараш после деистваш с перфоратор или чук и секач
adonis - специалист
rosso написа:
с флекс и диамантина ще ти е по лесно /но е доста прашно/.Правиш два прореза успоредно един от друг като прецениш колко кабела ще пракараш после деистваш с перфоратор или чук и секач
И аз така съм действал преди, като ми се е налагало- реже си тухли,камачета...всичко... само не натискай много да не се спука диска,че става опасно
Palawnik - специалист
Dido_N написа:
Здравейте! С какъв ел. инструмент мога да направя кабелен канал? Зидарията е тухлена и измазана с доста силен циментов хоросан
А поради каква причина ще го копаеш този канал???
masteradmin - майстор
Това е бъдещето. Предполагам, че ще си прекарва интернет, кабелна телевизия, телефон и други.
Преди прекарвахме информацията по коаксиален кабел, след това по УТП след това по ФТП. Сега вече широко навлиза опката. За да си актуален трябва да имаш кабелни канали отваряш и сменя или просто преизтегляш с реика. Моита уредба и ресивера ми са свързани с оптика. Изцяло цифрова информация + галванично разделяне.

Тема "кабелен канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: