Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vpdyankov - помощник
Аз съм с OSRAM от Метро и съм много доволен. Наскоро спря да свети 1 от крушките ми, отидох в Метро, върнах я с фактурата и си взех нова крушка с 5г. гаранция. Така че както е създадена организацията, ако горят по-често ще имам вечна гаранция.
Justy - майстор
Да знаете, че тези крушки не работят при по ниско напрежение - пробвал съм на село - не пали / при 190 волта /
dimitar2s - специалист
Преди години, когато се появиха на по-достъпна цена, бях си сменил всички крушки с енергоспестяващи. След година бяха останали да работят само 2. До колкото чувам и фирмените не изкарват значително по-дълго.
За сметка на това има страни, където забраняват ползването на нормални крушки. Като знам колко възприемчиви са нашите законодатели към идеи свързани с енергоспестяване, екология, възможности за корупция и лансиране на определени фирми, нищо чудно утре и ние да осъмнем с подобен закон.
Друг е въпроса, че според мен, светлината им е много далеч от светлината на нормална крушка, икономията съвсем не е такава, каквато е описана на опаковката, освен това основен консуматор на електроенергия в България е промишлеността и от години ни казват че трябва да помислимм най-напред как да намалим енергоемкостта на производството, но на управляващите им е много по-лесно да харчат нашите или европейските пари за безмислени рекламни кампании, отколкото да предприемат конкретни мерки .
Извинявам се предварително за политизирането на темата.
Тани - модератор
dimitar2s написа:
Друг е въпроса, че според мен, светлината им е много далеч от светлината на нормална крушка, икономията съвсем не е такава, каквато е описана на опаковката,
А виждал ли си светлината на качествена крушка? Няма разлика с нажежаема жичка , даже е по-добре , защото не са толкова резки сенките и не дразни очите!

Това за икиномията премерил ли си или така си мислиш?
qnass - специалист
Проблема на енергоспестяващата крушка е че стъклената част е много крехка.Затова когато се завива или отвива трябва да се държи за пластмасовата част.Освен това не е желателно да се пали и гаси много често-това също скъсява живота и

Тема "Компактни луминесцентни лампи - за и против" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: