Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kasper - специалист
CHINT - е китайски ..... мдам разбрахте какво искам да кажа!
Аз съм с Шнайдер, но честно казано бих си сложил Легран. Съпи са защото не си ги купувате от извора - Шнайдер дистрибутори бол.... Легран вносител ТелеТек.
Намере те си познат ел.техник или някой който има фирма в бранша отстъпките които получават са изумителни 20-30% и нагоре - за него фактурата за вас предпазителите! Цените на предпазителите са издути в повечето вериги като Практикер например.

Не ме интересува програмата на ABB .... и защо щели да станат номер 1 (не щото са по-качествени ......) както и да е!

Да обърна внимание на следния ВАЖЕН факт - автоматичният предпазител след като "падне" може да се вдига до 3 пъти! След това параметрите на изключването му нямат нищо общо с тези на надписа отпред т.е 25А вече не са толкова (или завода производител не гарантира за това). Та значи след като сработи 3 пъти се ПОДМЕНЯ с нов! И това е без значение каква марка е!

Относно "бръмченето" дано вече да си открил от къде е, но при 40А главен предпазител е възможно и да е той. Трябва да е 50А, този от вън е 63А, а ако искаш да си сигурен, че ще пада първо вътрешния си вземи "по-бърз" различават се в означенията ..... и в цената!
Успех!
@Kasper и с двете си твърдения си в пълна заблуда !
CHINT - е китайски ..... мдам разбрахте какво искам да кажа!
CHINT e толкоз напред с материала , че не можеш да си представиш дори осъдили са великия шнайдер за 42 милиона долара заради "крадени" модели (лесно може да се провери в нета chint vs schneider in google

За качество какво да ти кажа нито си ги виждал явно нито си работил с тях !

А за абб-то пак се съмнявам че си влизал в електроцентрали и важни енергийни обекти та дори и АЕЦ Козлодуй за да видиш кои са най-масово използваните предпазители (Има и легранд и мьолер и сименс, но най много е абб-то ) та да твърдиш, че не са качествени .

Рядко ще видиш толкоз чарколяк в друго АП
Изображение
valentino76bs - майстор
Колеги някой да има мнение за автоматични предпазители и ел апаратура с марка GALEAX?
Китайски са и навярно са брандирани за нашия пазар но все пак реални мнения търся.
hidrazin - майстор
Тези даже не съм ги чувал/срещал.
Не знам какво искаш да кажеш с брандирани?
Би трябвало да имат сертификати и маркировка ЕС
Германците вече са по-зле и от китайците.
Издават сертификат за съответствие на който плаща.
:partyman:
P.S. Напатих се с китайски и турски боклуци имащи сертификати и “маркировка”...
Заложи на сигурното. Е, ако искат гаранции за които се плаща...
valentino76bs - майстор
Уф ...оня ден се видях с един приятел строител гледам слага дограма на една кооперация и и му викам абе ти най големия кенеф слагаш.И той... бате секи пита за цена никой не пита с каква дограма му продавам апартамента.
Та и наща работа тъй... дай цена всеки вика...!
Смятам да рискувам ще дам отзиви после поне дали стягат клемите здраво за друго едва ли :)
valentino76bs - майстор
ср май 12, 2021 11:00 pmhidrazin написа:
Тези даже не съм ги чувал/срещал.
Не знам какво искаш да кажеш с брандирани?
Би трябвало да имат сертификати и маркировка ЕС
Германците вече са по-зле и от китайците.
Издават сертификат за съответствие на който плаща.
:partyman:
P.S. Напатих се с китайски и турски боклуци имащи сертификати и “маркировка”...
Заложи на сигурното. Е, ако искат гаранции за които се плаща...
ABB ХОУМ серията .......ужасни скъсаха ми нервите .Тап-овете също аланкат отвсякъде изпочупиха се вратичките вътре алтаво направени .Иначе мейд ин джермани пише на всичко.
hidrazin - майстор
пет юли 16, 2021 7:35 pmvalentino76bs написа:
ABB ХОУМ серията .......ужасни скъсаха ми нервите .
По-точно? Не съм ги използвал. По принцип никога не съм харесвал миниатюрните АП-та на АВВ.
Виж големите им неща са друга бира.
Преди няма и месец сменях техен контактор - 33 кила. :-D
:partyman:
valentino76bs - майстор
Да миниатюрни се водят май но са си нормалини като другите. (sh 201 203 ).....едни се пръснаха,други превъртяха ....трябва с динамометричен ключ да ги стягам.
А таповете ще ги видя как се казват ....пълна трагедия са за вграден монтаж.
Еми евтини кво искам аз.

Тема "Каква марка автоматични предпазите!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: