Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stsanev - помощник
Предстои ми да си правя ел. табло и се чудя какви бушони да си взема. Марките Merlin Gerin и Legrand са ясни. Намерих и някакви Multin9, които са значително по-евтини. Чак смущаващо. Има ли смисъл да рискувам или направода си купя сериозните?
expander - специалист
Един предпазител на Merlin Gerin e около 6лв, само 63A са по около 9. Не съм виждал китайски под 3.5-4лв. Разликата е 2 лв. Няма да спестиш повече от 15 лева. Мисля че не си струва риска. Все пак става въпрос за нещо което трябва евентуално да предпази теб и ел. техниката вкъщи.
stsanev - помощник
Мерси за съвета. И аз такавъзнамерявах, но това ме изуми:
http://www.elta-bg.com/elmat.php?functi ... 83f7bf0155
expander - специалист
Може и да са хубави, нямам идея. Цената е доста интересна. Може да не е правилно, но аз предпочитам да купя нещо на по-известна марка, съответно и по-скъпо. Ако всеки разсъждава така новите марки няма как да пробият на пазара, но ...
stsanev - помощник
Май са турски. И те имат сериозна индустрия, но не смятам да рискувам.
pavelari - майстор
това е поредното турско менте - както имаше маратонки reebook rccbok rebok reibok и т.н така вместо гама multi 9 ви се предлага multin 9 не се учудвай ако се появи и mjumjun9
Тук става дума за злобна имитация на шнайдерски предпазители
докера - специалист
Дженерал Електрик (GE) също са качествени , но малко по-трудно се намират :wink: , а май са и скъпички .
В работата си ползваме уредите на тази марка /обикновено произведени в Полша/ за насищане на оперативни табла , щитове и т.н. От няколко години ползваме техни предпазители , включватели , контактори , термо и моторни защити и досега има само единични случаи на дефекти , които в повечето случаи се оказват лесно отстраними :wink:
vlado0549 - специалист
От 2 години работя с Moeler и съм много доволен.Мога да твърдя че са по добри(или поне аз така мисля) от на шнайдер.Австрийски са и са малко по евтини.
estrogen - специалист
Да не забравим ABB :thumbs: , ако си намериш Merlin Gerin на гърба да имат лепенка със баркода и номера на продукта емблемата и надписа на Schnider ще си сигурен във автентичноста им . На снимката много практично и малко стабилно табло на Merlin Gerin събира до 12 предпазителя

Прикачен файл

26-10-06_1028.jpg
26-10-06_1028.jpg (37.03 KиБ) Видяна 7875 пъти

Тема "Каква марка автоматични предпазите!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: