Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Niky - специалист
Я кажете откъде може да се купи такова табло в София и на каква цена?
Имам предвид комплект с шини и т.н
Osven naistina utvardenite marki kato Merli Gerin,Siemens i t.n. mojesh da oburnesh vnimanie i na edna druga marka CHINT-kitaiska e no s mnogo dobri pokazateli,vse pak tova sa produkti na nai-mo6nata kitaiska firma za el.konsumativi.za ka4estvoto i az moga da potvurdia ot nemalkia si opit 4e e otli4no.
smarty - специалист
Здравейте,
подмених старото си ел.табло с нови предпазители MerlinGerin на Sheider - ама от тези с оранжевите лостчета, казаха ми че се сглобявали в България. Лошо няма .. но от три дена съм с новото табло и вечер като пусна бойлера ми се случва да чувам зъркане от предпазителите.
Предполагам е само някой от тях, но леко да ги докосна и спира зъркането - немога да разбера кой е виновника. А то си се чува доста добре!
Не усещам нагряване по корпусите им. Ами то един бойлер сега товари само. Ами като дойде зимата ?
Да ги сменям ли ? Предложиха ми сименсови на добра цена - да сменям ли тези BG - merlingerin-и ?
bdz43r - специалист
А колко А е предпазителя за бойлера (със сигурност той бръмчи) и колко W е самият бойлер?
smarty - специалист
25A на бойлера , а самият бойлер е 3KW

има ли значение от коя страна на предпазителя се свързва входящата фаза и към коя изходящата ?
Trifun - специалист
25 А за бойлера е добре.
Няма значение от коя страна е входящата и от коя е изходящата фаза, но е добре всичките да са в една посока - демек ако лостчетата им са нагоре - да е включено (примерно).
Предпазителите имат надписи - монтират се така, че надписа да се чете нормално. От долната страна обикновено е гребена, а от горната страна - проводниците.
Притегни внимателно всички болчета - връзките трябва да са здраво стегнати.
А може и само този предпазител да е дефектен нещо - кой знае ? :?
Може да опиташ да прехвърлиш захранването на бойлера на друг 25 А предпазител и да видиш пак ли ще бръмчи ...
smarty - специалист
1:1 са свързани според описанието ти - гребена отдолу . Надписите са отгоре. Изходящите са си отгоре както и входящата фаза на главния - той е 40А. (може да е слаб но нека пада той не външния, че таблото е заключено и падне ли предпазитела на електромера - кофти. (той би трябвало да е 63А ама знае ли човек)
Чудех се за това означение с хиксчето към едната клема какво значи ?
Ще ги разделя с по-голямо разстояние помежду тях - таблото го позволява, така за проба да разбера кой е виновника. Сега са допряни един до друг и не се усеща.
Trifun - специалист
Хмм, 40А за главен предпазител - малко малко ми се струва - можеше поне 50А да е ...
Честно казано, нямам си идея за какво хиксче до едната клема говориш, но няма значение - не е важно.
Дано да откриеш причината за бръмченето - успех ! :2thumbs:
ABB SH200 домашна серия S200 индустриална серия. НАЙ-доброто на пазара
Цената си я бива конкурентни за на шнайдер

http://elteh.host-bg.info/cat/ Каталози на АББ

http://elteh.host-bg.info/cat/Compact_Home_BG.pdf Предпазители

http://elteh.host-bg.info/cat/ABB_PRICE ... 08_WEB.pdf Ценова ЛИСТА

Факт е че най-важите проекти се изпълнява с АББ
и след като програмата им за проектиране измести шнайдерската (а това ще е скоро) ще станат най-масовите АП-та на пазара

А оранжевия палец на MG си е боклук ( ще се разбере след 5 10 години) правете си извода по-евтин е от NB1 серията на CHINT които са на второ място в мойта (лична) класация .

Тема "Каква марка автоматични предпазите!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: