Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velsi - Почетен майстор
Отдавна ми се върти тази идея в главата: нещо като сешоар, но на 12В. Може и печка "духалка" да се нарече. Идеята е като седнеш във все още студения автомобил да не се свиваш от студ докато парното още не може да топли. Особено, ако пътуваш в града на малки разстояния. Тъкмо парното започва да се усеща и вече си пристигнал. Познато, нали? Вентилатори за 12В се намират, но как да изчисля и направя нагревателя? Някой може ли да каже?
Palawnik - специалист
Купи си Трабанче.Охлаждането при тях е въздушно и имат електрическо отопление.
А идеята е добра =D>
velsi - Почетен майстор
Аз знам, че е добра, но за съжаление не разбирам нищо от реотани. Иска ми се с общи усилия да превърнем тази идея в реалност.
Тани - модератор
Ами какво има да разбираш? Вземаш един реотан , вързваш му единия край за минуса и с един кабел вързан за плюса на акумулатота движиш по реотана докато ти хареса резултата. След това режеш до там и от останалото парче режеш още няколко парчета със същата дължина. Вързваш ги успоредно с мноого дебели кабели и си готов! Не знам за каква мощност си мислиш , но за 480 вата са 40 ампера ! Да не прецакаш генератора!
Palawnik - специалист
Най лесното е да потърсиш от някъде вентилацията на трабант. Той си има всичко:
- Нагревател;
- вентилатор;
- корпус;
- всичко изчислено, натъкмено и т.н.
Остава само да го сложиш и да му намериш място.
velsi - Почетен майстор
Тани написа:
Ами какво има да разбираш? Вземаш един реотан , вързваш му единия край за минуса и с един кабел вързан за плюса на акумулатота движиш по реотана докато ти хареса резултата. След това режеш до там и от останалото парче режеш още няколко парчета със същата дължина. Вързваш ги успоредно с мноого дебели кабели и си готов! Не знам за каква мощност си мислиш , но за 480 вата са 40 ампера ! Да не прецакаш генератора!
Благодаря за съвета, Тани. От какво примерно да е реотана? Имаш ли идея? А колкото до 40-те ампера.... не мисля, че го бърка генератора. Нали и акумулатора ще си е на мястото. И той ще помага.
null - специалист
Palawnik написа:
Най лесното е да потърсиш от някъде вентилацията на трабант. Той си има всичко:
- Нагревател;
- вентилатор;
- корпус;
- всичко изчислено, натъкмено и т.н.
Остава само да го сложиш и да му намериш място.
Да, ама не.
На трабанта парното му е от двигателя. Няма нищо електрическо. Дори вентилатор няма. Използва този от охлаждането на двигателя. Топлото също от там идва като минава и покрай първото гърне за да се достопли.
velsi - Почетен майстор
Абе то е ясно, че с "трабантски истории" няма да се занимавам. По-скоро, ако някой се сеща за нещо на 12В, от което да може да се вземе готов нагревател.... Ако не, ще се наложи да експериметирам.
estrogen - специалист
Нагревател на 12 волта можеш да вземеш единственно от поялник или предназначен за поялник , но със тези малки размери едва ли ще ти върши работа . Можеш на навържеш Н-броят такива на прожина или някаква намотка около тях и така да използваш топлината генерирана във метала и издухаш със вентилатор . Успехи

Тема "Отоплител за автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: