Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
Със спрея и със стара четка за зъби ще стане, но ще отиде доста от него. Резултата ще е много по-добър, ако двигателя се разглоби стига да е възможно - не се вижда добре на снимката дали е капсулован или е с болтове. Ако го разглобяваш, преди да почнеш маркирай (одраскай) с нож как са сглобени статора и капаците, за да можеш да ги върнеш на мястото им.
Ако ставаше с медно-графитни четки, щяха и оригиналните да са такива. Ако сложиш такива те вероятно ще са по-износоустойчиви от оригиналните и рискуваш да унищожат колектора.
gecata1059 - специалист
Спрея затова съм го купил. :) И целия да свърши-важно е да свърши работа.Въпроса е дали ще има проблем ,ако пръскам наред.А за четките питам, че тези последните свършиха за половин година ,а оригиналните за пет.
lov - майстор
Свали двигателя и на някоя гумаджийница го одухай само с въздух. Не знам за какъв спрей ми говориш но ако е с някакъв разтворител или нещо за миене пиши го бегал твоя двигател.
Относно четките. Дири си по възможност оригинални защото има от значение с каква твърдост са и от там износването. Но по добре е да се износват те от колкото да замине колектора. И като казай колектор. Направи му профилактика и на него защото ако е накопан износването също се увеличава. Медно графитни не са за такива двигатели така че забрави за тях.
gecata1059 - специалист
http://www.denicom.bg/tehnicheski-sprei ... -1175.html
За този спрей става въпрос.
Прикачен файл:
cntact-cleaner-3351-500x500-1.png
:?
lov - майстор
Да ще стане като нов с него ама след това минеш през магазина. :)
hidrazin - майстор
gecata1059 написа:
За този спрей става въпрос.
Класиката в жанра е това.

Изображение

Първо издухване с компресор, после избърсване със сух парцал, после измиване със спирт ...
Накрая естествено добро изсушаване - може един ден да го оставиш на слънце/припек за да се стопли и изпари всичко.
:partyman:
lov - майстор
Само да не попадне на един дето даже не ще и да гори. Боядисана водичка. :lol:
А в место да стои на припек ако го бърза и не го бият. :-D Във фурната на печката на 50-60 градуса поне за половин час.
gecata1059 - специалист
Значи първо на компресор и след това спирта.А със спирта как се действа.Поливам и с четка за зъби почиствам където докача или само обливам.Защото видим е само колектора и част от намотките на статора от двете страни.
Имам етилов спирт 95% той ще ми свърши ли работа , ако не ще си купя за горене. :drinkers:
lov - майстор
Точно така първо обдухваш добре бършеш колкото можеш със сух парцал и после поливаш със спирта и където можеш и се вижда с четката. То хубаво тази операция да я правиш там където ще ползваш сгъстен въздух.
Аз спирта дето го имаш става ама си е разсипия да се ползва за миене. :)
gecata1059 - специалист
Мерси. Утре ще го нося на работа че там имам въздух с голямо налягане
под ръка. :partyman:

Тема "Пералнята свети отдолу" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: