Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gecata1059 - специалист
Вчера носих двигателя на ел.техника в работата за почистване.Прешкури колектора и почисти каналите.Измихме го и със спирт.Днес ходих на едно място където внасят перални втора употреба и свалят оригинални четки , да търся зя моята.Намериха четки ,сложиха ги и пробваха двигателя.Едната четка искреше повече.Преди това им казах че едната четка се износва повече.Те почнаха да ми обясняват, защо не съм казал по-рано и че двигателя бил "тръгнал".Свалиха си четките и си ми върнаха двигателя.Бил тръгнал да гори.
Купих си четки по размер ,един приятел ги запои и в момента я тествам.
Когато свалих оригиналните едната беше се износила повече.Вторите които свалихме сега изкараха половин година.Разликата между двете четки беше около 5 милиметра.
Нормална ли е разликата между четките или са имали двигател за продаване ? :?
Draganov - специалист
Тока минава от едната четка,през колекторния сектор,намотката на ротора,срещуположната колекторна пластина на ротора и излиза през другата четка.Ако ротора е "тръгнал',би трябвало да искрят и двете четки.Виж дали четките се движат свободно в каналите,дали пружината ги натиска добре (най-вече искрящата). Искрене само на една четка е по-скоро недобро контактуване с колектора на ротора.
gecata1059 - специалист
Draganov написа:
Тока минава от едната четка,през колекторния сектор,намотката на ротора,срещуположната колекторна пластина на ротора и излиза през другата четка.Ако ротора е "тръгнал',би трябвало да искрят и двете четки.Виж дали четките се движат свободно в каналите,дали пружината ги натиска добре (най-вече искрящата). Искрене само на една четка е по-скоро недобро контактуване с колектора на ротора.
Искреше една от тези втора употреба.В интерес на истината , аз не видях колко искри.Закупих си нови по размери и ги монтирах.Нямаше някакъв по-необичаен шум от този от триенето на четките в колектора.Вече изпра два пъти и продължаваме докато издържи.Надничах отдолу на тъмно да видя за искрене , но не видях.Дъното е затворено с една пластмаса ,но ако има голямо искрене щеше поне малко да свети.

Тема "Пералнята свети отдолу" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: