Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bluelemon - специалист
Еми искам да си пусна тока от времянката през бушона на таблото който ми е за осветлението. Демек да ми светят ламбите :) Малко ме е шубе да пипам без да съм сигурен и затова някой ако ми обясни ще е гот. Бушоните са автоматични, отдолу са хванати на една шина която е обща за всичките демек нулата а от горния край на бушона влизат две други жици. Ми това е. Та как да стане работата че не ми е много ясно.
Тани - модератор
:? :? :?

Почти нищо не разбрах! Какво е времянка? Каква е целта на такова включване?

И за нищо на света не пипай онази шина отдолу , защото не е нула а е фаза!
bluelemon - специалист
:? Ами ей сега ще обясня. Значи става въпрос за новострояща кооперация пред акт16. Още няма ток и аз съм си качил удължител който съм включил във временните ел. табла които са към строежа и са на промишлен ток. Та искам от моя удължител да пусна кабел към бушона за осветлението за да ми светят лампите. Дано да съм обяснил този път.
Тани - модератор
Сега вече разбрах! Аз бързо схващам , ама трябва много да ми се обяснява :-D :-D

Единия вариант е да включиш цялото табло към мрежата и да си пускаш ток от предпазителите - който кръг си избереш . Обаче ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изключи главния предпазител и подай напрежението след него , за да не пуснеш ток на цялата кооперация! Даже най- добре виж кой кабел захранва главния предпазител и направо го откачи и свържи на негово място фазата от разклонителя. Трябва да има една шина , която е нулата и кум нея са свързани нулите на всички кръгове , но това НЕ Е тази която е свързана към предпазилите! Там трябва да свържеш нулата от разклонителя!

Много внимавай да не обърнеш някой път нула и фаза ! Ако го изключваш от разклонителя , всеки път проверявай с фазомера!

Успех!
bluelemon - специалист
Ей ся пък аз не разбрах :) ако не ти е проблем да снимам таблото и да ми обясниш върху снимката ще е най добре.
Тани - модератор
То май така трябваше да почнем :-D
evil - специалист
само да допълня че ако някои ти обърне щепсела на времянката (ако там бърникат всички)фазата и нулата ще сменят местата си(може и да не разбереш) и ако захранващата нула не ти е вързана в главното табло и ако някой тръгне да е заголва за да е вързва може да пострада :lol:
Вярно че "ако"-то е много но все пак :lol:
докера - специалист
За да избегнеш "инфекции" най-добре свържи и от двете страни с "твърди връзки" , демек на болт или клеморед :wink: във временното табло , а в твоето , както е казал по-горе колегата , махаш захранващия кабел от главния предпазител и стягаш там проводника с "фаза" , а на нулевата шина "нула" и си готов . Добре е да сложиш три-жилен кабел , за да си имаш и "земя" :wink:
Ако не дават да се пипа във временните табла , помоли техника да ти закачи кабела там , запомни /запиши/ кой кабел къде е вързан и горе си ги вържи сам :wink:
bluelemon - специалист
Мерси на всички ама маи ще викна техника да ме свърже пък ще го почерпя :) нещо много сложно ми стана. :|

Тема "Как да си пусна ток от времянката за осветлението?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: