Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Колеги имате ли представа колко литра в минута реално помпат компресорите.
Тези дето за с отделен мотор и глава на главата дават лимит 300 литра в минута примерно но ми се струва невъззможно да напомпа толкова литри,аз имам 100 литра фини компресор с отделен мотор и глава и помпа 100л. бутилка на 9 атмосфери за 5.20сек и се чудя дали е нормално след това боядисвам без да спирам и като заработи компресора аз боядисвам тои вдига атмосфери.
А тези китаиските които са по 24 литра им дават дебит 205литра в минута и това ме изумаява ако е вярно значи ако помпа 205литра в минута за 15 секунди трябва да пълни 24 лировата си бутилка моля ако някои има преки наблюдения да сподели.

Предварително се извинявам ако темата не е за този раздел,моля модераторите да я преместят :yawinkle:

Прикачен файл

18511923_1_800x600_rev002.jpg Такъв е моя компресор 1.5кв 2к.с 100л.
fox_vt - майстор
И кое те изумява един литър при една атмосфера е едно а същия литър при 8 атмосфери друго.Виждал съм бояджия да боядисва със компресорче малко като инверторен електрожен няма бутилна няма нищо от главата маркуч и към пистолета и си боядисва не е като да не е.
Тези без бутилки по принцип не са за боядисване а за по леки работи без бутилка не може да създаде нужната сила за боядисване, и те работят нонстоп.
Нали ти казах кое ме изумява за 24 литровите компресори по данните на производителя за 15 сек трябва да пълнят 24 литра бутилка а те за 3 минути не могат.
ivanovbg - майстор
На колко атмосфери я помпат? Щот 24 литра за да ги напомпаш с 9 атмосфери ще трябва да вкараш в бутилката 216 литра въздух. Та китайското компресорче ще работи малко над минута за да я напомпа. А и зависи колко е уплътнено. Ако му издишат вече сегментите ....може и никога :-D
fox_vt - майстор
На работа имаме от тези малките черните компресори нз 24 ли 30 литра са достигат 8 бара за къмто минута и нещо може и по малко не съм засичал но бързо изключват.Незнам колко им дават по каталог.
velsi - Почетен майстор
Няма какво да те учудва. На китайците нито ватовете им са толкова, колкото пише, нито литрите, нито атмосферите... Ако знаеш с колко са излъгали и го приравниш към реалните съм сигурен, че сметката ще излезе.
Благодаря на отзовалите се колеги долу горе разбрах нещата които има наблудения да споделя ще съм благодарен.

Тема "Въпрос за компесорите за въздух" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: