Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lipeto - специалист
Как да свържа ей това на снимката :) не съм от най големите художници и от ток нищо не разбирам :) та обяснение със скица ще ми свърши работа :)
та искъм да свържа на 1 мостов кабел ключ+ контакт и Ключа да пуска нощна лампа а на контакта да си има винаги напрежение :) 2 takiva klu4a i kontakta i 2 lampi :)лампите са с устер клема връзват се към тока нямат щепсел(nz dali taka se kazva6e):) мостовият кабел свършва както е на "рисунката"

Прикачен файл

sdsdad.JPG
sdsdad.JPG (21.86 KиБ) Видяна 3342 пъти
8180 - майстор
Колко жила (жици) има кабелът?
Намерил ли си бушона, от който да го изключиш преди свързването?
Имаш ли фазомер и можеш ли да определиш кое е фазата?

Ако не си увурен в отговорити на горното, може да се наложи "помощ от приятел".
lenko71 - специалист
:arrow:

Прикачен файл

Clipboard.jpg
Clipboard.jpg (12 KиБ) Видяна 3310 пъти
lipeto - специалист
8180 написа:
Колко жила (жици) има кабелът?
Намерил ли си бушона, от който да го изключиш преди свързването?
Имаш ли фазомер и можеш ли да определиш кое е фазата?

Ако не си увурен в отговорити на горното, може да се наложи "помощ от приятел".
2 жилен, да знам кой е бушона, имам и фазомер :) знам кое е фаза и нула
Милен - майстор
Картинката на lenko71 е хубава, само дето не е нарисувал как да се занулят контактите :) Тука lipeto трябва много да внимаваш че може да ги офазиш, тогава и новия матрак няма да ти помогне :lol:
lipeto - специалист
Милен написа:
Картинката на lenko71 е хубава, само дето не е нарисувал как да се занулят контактите :) Тука lipeto трябва много да внимаваш че може да ги офазиш, тогава и новия матрак няма да ти помогне :lol:
ми покажи де
Justy - майстор
lipeto написа:
Милен написа:
Картинката на lenko71 е хубава, само дето не е нарисувал как да се занулят контактите :) Тука lipeto трябва много да внимаваш че може да ги офазиш, тогава и новия матрак няма да ти помогне :lol:
ми покажи де
Тук не може, трябва да гледаш реален контакт, а не принципна схема. На контакта имаш още една клема свързана със заземителните пластини, които стърчат нагоре. Нулевият проводник трябва да мине през тях.

Опитах, но не знам дали се разбира. Увеличи го с ZOOM.

Прикачен файл

clipboard_165.jpg
clipboard_165.jpg (11.8 KиБ) Видяна 3057 пъти
Последна промяна от Justy на пет дек 25, 2009 8:00 pm, променено общо 1 път.
Brave - специалист
Lipeto, имай предвид, че ако кабела е наистина 1,5 кв. мм., както е загатнато в картинката, може да захраниш контактите с него, но не е препоръчително, защото не е достатъчно дебел за да поеме два по-големи консуматора включени в двата контакта едновременно. Трябва задължително тази линия да е включена към подходящ бушон - аз не бих рискувал с повече от 10А предпазител.
gecata82 - специалист
аз мисля че няма да има проблем, понеже се предполага че това е спалня и няма да вкючва кои знае какъв консуматор с голяма мощност пък и лампите ще са му максимално по 60 W, а като се има предвид че е спалня значи са нощни лампи значи по малко от 60 W, а моят съвет е връзката да ти стане зад конзолата(ако е гипсокартон) защото иначе няма да ти е много приятно при монтажа на контакта нищо че е с кабел 1,5кв. мм, но ти си знаеш

Тема "Как да свържа ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: