• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
Някой беше казал, че всяко ново е добре забравено старо.Сетих се за това сега, когато в новата ни кооперация имаме проблем със събиране пари за поддържане на асансьора.Щото пришълците дето наводниха столицата си дойдоха и с хитринките.Например как да се возят гратис.Системата с магнитни карти може да е модерна, но иска инвестиции и поддръжка...
Та се върнах в годините назад, когато в асансьорите имаше касичка/ е не като куче-касичка/ и с пускането на монета /0.01лв тогава/ получаваш разрешение да се возиш в асансьора.Просто,надежно и доходоносно..Е не че и тогава нямаше тарикати /пробита стотинка и вързана с конец за многократно ползване/ но сякаш бяха по-малко.
Та въпроса ми дали някой може да даде координати на фирми които прозвеждат и такива работи - нещо като монетен автомат за асансьор?
:?
piron45 - майстор
какво ще кажеш за монетник от кафе машина
fikata - майстор
Да, като идея.Нямам представа какъв обем заема.Мисля, че освен механичния контакт от монетника трябва и още един елемент - нещо като фотоклетка,която да отчита липсата на човек в кабината за да се повиква асансьора от етажите,когато е празен.Т.е когато има пътник в кабината монетата да елеминира действието на фотоклетката и да дава разрешение на оперативната верига на асансьора да сработва чрез бутоните..
mita6kiii - специалист
Не са ти нужни фотоклетки.Каквото и устройство да си харесате за кабината е необходимо да има само един контакт който да прекъсне захранването на бутоните.И при подаден сигнал (от карта,чипче,монета и т.н.) за около 3-4 секунди да се затвори контакта за да може да си натиснеш бутона.Най-евтиния вариант е да монтирате контактен ключ от автомобил, и тези които плащате да си извадите ключове.Недостатък е че има вероятност тези без ключове да се опитват да слагат клечки, карфички и др.в ключалката :lol:
fikata - майстор
Колега, това с ключовете нещо не ми харесва, щото нали се сещаш, че веднъж като си платиш/ примерно за месец/ и получиш ключ няма да повториш да платиш.Ключа си остава твой вовеки. А пък да сменяш ключалка и ключове всеки месец е нерентабилно /меко казано/ за асансьора...
Последна промяна от fikata на пон яну 25, 2010 1:13 pm, променено общо 1 път.
mita6kiii - специалист
Аз казах, че е най-евтин, а не най-сигурен.Най-сигурното си е със чип или карта.
nextvasko - напреднал
Слагам електронно устройство и дистанционно като тези за алармата на колите . Ако някой притежател на дистанционното откаже да плаща, останалите се препрограмират и същия няма да го ползва,също така асансьора се повиква от дистанционното, ако имаш интерес 0888845554.
fikata - майстор
Благодаря за предложението,колега.Ще го обсъдим . Две неща малко ме смущават от прагматична гледна точка. Ако един или двама решат да не плащат - трябва да се съберат всички останали прибл. 60 бр. дистанционни за препрограмиране.Второто е,че гост,външно лице няма да може да ползва асансьора...
zdravkich - специалист
piron45 написа:
какво ще кажеш за монетник от кафе машина
Колега, един работещ монетник с ресто варира 500-600 лв, иначе такъв не връщаш ресто горе-долу наполовина цена. Мисля, че колегата иска с по-малка инвестиция да си реши проблема с асансъора.
Вариант е контролер с магнитна карта с определен месечен кредит. На следващият месец, който не плати няма парички в картата и респективно ще се качва пеш по стълбите. Ето като това. За цени не знам, най-добре директно с фирмата производител.
edesign - специалист
и тази система
http://electronicsdesign-bg.com/?t=7&rID=42
струва 110 лв. записват се макс 350 карти - например позиция 55,56,58 са за членове от сем. от ап. 30. Не искат да си плащат и от менюто на контролера се изтрива карти с техните позиции
  • 1
  • 2

Тема "Монетен автомат за асансьор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: