Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Trifun - специалист
@Svilen22, моят съвет е първо да го отвориш и да го почистиш от котления камък - като се понатрупа много котлен камък, така става.
Причината е че нагревателя, и тръбичката, в коята се пъха терморелето са близко едно до друго, и ако са обвити във варовик, нагревателя го загрява, съответно релето изключва. След малко, когато варовикът изстине - релето включва пак. И това се повтаря многократно ...
Наскоро имах същият проблем - като отворих бойлера, освен солидно количество котлен камък, анодния протектор се беше разложил и се беше превърнал в някаква слузоподобна маса ... Почистих го, смених протектора и всичко се оправи.
Пробвай този вариант - така може и да спасиш сумата за ново термореле :wink:
Svilen22 - специалист
Благодаря ти Trifun !!!
За това не се сетих но имаш право!Мислех че със смяна на реле ще се размина но твоето предположение звучи по-логично. Та и водата в нашия град е доста варовита.Още веднъж благодаря.
Здравейте всички! Вижте темите за дефектнотоковите защити /ДТЗ/.
Svilen22 - специалист
TRIFUN стана работата с бойлера!!!
Изчистих го от варовика и сега си е супер работи като нов. Изхвърлих повече от половин кофа варовик.Искренно ти благодаря за съвета!!! Жив и здрав!!! :-D
Trifun - специалист
Радвам се че съм бил полезен, @Svilen22 !
Нали форумите са за това - да си помагаме взаимно, кой с каквото може ... Иска ми се да ти пожелая дълго и безпроблемно ползване на бойлера, но ... с тия наши варовити води - най много 2-3 години и трябва да се чисти ...
Бъди жив и здрав и ти, и редовен участник в този готин форум !
:prost:
Justy - майстор
Колеги, много близки проблеми, посъщество свързани с този се разискват в съседния форум - Искрене по водопровода. Надничайте и там, за да не пишем по два пъти едно и също :)
Не зная точно какъв е този бойлер, но новите вече имат четвърта защита. Тя представлява по-тънък фланец който буквално се изсипва заедно с водата преди водосъдържателя да започне да се надува.
По въпроса за таймера, който да държи бойлера включен определено време - за мен лично е излишни пари.
mitko_rupite - специалист
Скро видях следното нещо ..
Майстор е ремонтирал бойлер / от старите 80литра вертикален , подцинкован / . ПРемахнал е ТЕРМОЗАЩИТАТА и е сложил -- комбинирано ТЕРМОРЕГУЛАТОР с ТЕРМОЗАЩИТА ... :?
Комбинираното Устройство наподобява ТЕРМОРЕГУЛАТОР

Само че от него излизат 4 жици .........
/ забравих как точно беше вързано .......... но май НЕ беше по верния начин който ако ВЪОБЩЕ има ТАКЪВ ВИД устройство --- май трябва да е ..... първо влиза Фаза у Термозащитата излиза и влиза у терморегулатора излиза от терморегулатора и от там на нагреватела или 4 степенен ключ /....
Притесни ме най вече следното ..
- на тръбичката на фланеца /където влиза пръчката на терморегулатора / беше сложено една гумичка /явно термоустойчива -- щото не се беше скапала / .......... през която гумичка вече пръчката влиза плътно и така без никакво болтче ...... "стиснат" от гумичката терморегулатора е набутан и си стои във фланеца .......
- Но при тва положение "комбинираното устройство " не контактува с ФЛАНЕЦА на бойлера та се чуда ако се повреди Терморегулатора ............ как ще се задейства Термозащитата.... ????
И Има ли въобще такива КОМБИНИРАНИ - терморегулатори с термо защити за бойлери ???


.


...........................
Trifun - специалист
Да, има комбинирани терморегулатори и термозащити.
Тези, които съм виждал аз, наистина наподобяват терморегулатор, само че корпусът им е с кръгла форма. Към него директно се монтира захранващият кабел - посредством клема с болт, а цялото това "чудо на техниката" се закрепва към нагревателя чрез ... натикване. Тази "сглобка" е осъществена чрез кабелни обувки тип "автомобилни".
Производителите на "Фламина" и на "Теси" са особени почитатели на този вид комбинирана защита.
Единственият "+", за който се сещам аз, е че връзката между релето и защитата е вътрешна, с метална шина.
А "-"-ите съм ги описал ето ТУК

Тема "Бойлер-ОПАСНОСТ!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: