Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
evil - специалист
наистина това с прекъсването на защитния потенциал е груба грешка
ето малко схемички в зависимост от инсталацията

Прикачен файл

ScreenShot1.jpg
ScreenShot1.jpg (61.53 KиБ) Видяна 13004 пъти
Trifun - специалист
@evil, много готини схемички !
Може ли да използвам картинката от твоят постинг в този си вид за едно материалче, което пиша за бойлерите ? :roll:
evil - специалист
може разбира се,така ще са от полза на повече хора
Mike - специалист
:) Само да допълня една малка подробност. Обърнете внимание на схемичките на Евил, на заземяването. В никакъв случай заземяващия проводник, не се прекарва през ключ.
!!!Спазвайте го задължително!!!!!
В блоковете всеки апартамент се заземява оттам.
Предствете си, че не сте спазили това условие и ви прекъсне нулата от захранването. Получава се мноого хубаво офазяване заради контактите шуко. :)
emilm - помощник
То и нулата не се прекарва през прекъсвач защото когато изгори само нулата ако не е заземен бойлера се заземява през водопроводната мрежа и изгарят гъвкавите връзки,а пък ако е и с пластмасови тръби....много лошо!!
adonis - специалист
emilm написа:
То и нулата не се прекарва през прекъсвач защото когато изгори само нулата ако не е заземен бойлера се заземява през водопроводната мрежа и изгарят гъвкавите връзки,а пък ако е и с пластмасови тръби....много лошо!!
Да попитам- как може да се заземи допълнително някак си бойлера (за по-сигурно)??
Преди три години у нас гръмна бойлера (от тези българските-стандартните така да кажа-преди да се появят новите български марки- да е бил най-много на 5-6 години ), но слава богу не гръмна "както трябва" а се сцепи водосъдържателя по шева и това спаси положението.Ситуацията беше следната- чувам гръм като от ловджииска пушка, отивам да видя какво става, а в банята бойлера тече отдолу и свети лампата му.Не съм влизал, за да не светна и аз :) и изключих предпазитела му.След като го свалихме от стената и го отворихме се видя дупката, която беше раздула ламарината (а тя беше от дебелите) и отвора около 25-30 см... Опасно си е, но все пак всички ползваме бойлери. Да не дава господ и ако става да не сме на близо :!:
Trifun - специалист
Добре де, как стават тия работи ??? :?
Хайде, терморелето "залепнало" - не е изключило.
Термозащитата - да допуснем че и тя, макар че съвпаденията стават вече много ...
Ами възвратно-изпускателният клапан ? И той ли не е сработил ???
Бойлера ви имаше ли ги всички тия защити ? Щото съм виждал "симпатяги", дето си включват бойлера без каквито и да било защити - направо един кабел към нагревателя и къпят ... :shock: :shock: :shock:
И явно не сте били с гъвкави връзки - иначе те трябваше да се скъсат, вместо да се пробива корпуса на бойлера ...

А по твоят въпрос - каквото и заземяване на бойлера да направиш няма да ти помогне при положение че се подава напрежение на нагревателя продължително време - в такъв случай трябва да сработи някоя от вградените в него защити ! Ако не сработи ... лошо ... :sad:
mkmukok - напреднал
Винаги съм смятал че най-добрата защита за един бойлер е сдин обикновен таймер.
Сега има и такива за монтаж не евро шина,могат да се сложат в таблото с предпазители например, задействат се с пусков импулс от бутон и се изключват след зададеното време.Разбира се в зависимост от мощността може да се ползва и контактор.Така бойлера не може да се забрави включен.
Друг вариант е включва се бойлера на 1 и повече не се изключва, моя е така от 5 год.:lol:
adonis - специалист
Бойлера, който гръмна си беше вързан правилно- и аз не знам какво точно способства за това. Бойлера бе вързан с метални тръби към водопроводната мрежа-не с меки връзки. Добре, че заварката поддаде и се сцепи там , а не се пръсна като бомба :roll:
Svilen22 - специалист
Здравейте !!!
И аз имам проблем с бойлера-по точно с терморелето.Като загрее бойлера до необходимата температутра и изключва.После се започва едно включване и изключване през 25-30 секунди.Това, като че ли не е нормално.Дали терморелето е за смяна?Благодаря предварително!!! :)

Тема "Бойлер-ОПАСНОСТ!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: