Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
П. Петков - специалист
Проблем има и когато се излиза от осветено помещение и се влиза в помещението (или коридора), където е било тъмно и се намира PIR-ът. Тогава фотодатчикът в PIR-а го блокира (от проникналата светлина) и той не сработва, независимо от движението. Трябва да се излезе от осветеното помещение, да се затвори вратата и едва тогава, (в тъмното), PIR-ът ще сработи, което не е много комфортно.
valentino76bs - майстор
Такива лампи с три въртока има ли?.....време, чувствителност и осветеност!
hidrazin - майстор
П. Петков написа:
Сега, в "Бриколаж", продават LED-лампи "VIVALUX" CLG 3,5W E27, като цената им е по 8 лева, но като се прекара фактурата през фирма, тя пада до 6,70лв, което е що-годе поносимо.
:? Тази цена е изключително висока за такъв боклук. Преди две седмици ми пристигнаха ламбите - по спецификации 18W за около 4 лв за бройка.
Реално светят по-слабо но вършат работа. Тези за които говориш - такива от 3W са около 1.50 лева с безплатна доставка.
А иначе вчера си поръчах такива PIR датчици по около 5 лева бройката.
http://kvazer.com/volumetric-sensors/45 ... acamp.html
Нямам им схемата на тези PIR-ове. Не би трябвало да е нещо много по-различно от това:
http://www.samelectric.ru/komponenty/sx ... eniya.html
:partyman:
kozl - майстор
П. Петков написа:
Проблем има и когато се излиза от осветено помещение и се влиза в помещението (или коридора), където е било тъмно и се намира PIR-ът. Тогава фотодатчикът в PIR-а го блокира (от проникналата светлина) и той не сработва, независимо от движението. Трябва да се излезе от осветеното помещение, да се затвори вратата и едва тогава, (в тъмното), PIR-ът ще сработи, което не е много комфортно.
Аз обзаведох две ЕС с комбинираните плафони и такъв проблем не се появи, предполагам защото ефекта, за който си писал се получава при осветяване на датчика, а като лампите са монтирани на тавана в една повърхнина на практика светлината от лампите не им влияе една към друга. А и плафоните са макс.2х25 вата.
Здравейте колеги имам проблем със стъбищното осветление и най вероятно в някой апартамент е залепнал бутон или е подменен с нормален ключ…проблема е че хората ги няма постоянно та… искам да сложа плафони с датчик за светлина и движение но не съм сигурен как да ги захраня постоянно , става въпрос за 4 етажна сграда… :?:
hidrazin - майстор
пет юни 17, 2022 9:43 amKuncho1244 написа:
... как да ги захраня постоянно ...
С електротехник...
:partyman:
galin56 - специалист
Кънчо, прочети първо ето тази тема от форума за начало:

http://www.e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=32&t=5465

После трябва да си сигурен каква точно е вашата схема във вашия вход.
Най-добре си я начертай на един лист, после реши какъв модел плафони искаш да слагаш и
къде какво трябва да замостиш във сегашната схема за да използваш наличното окабеляване.
Ако поне малко разбираш от електричество не е сложна работата. Ако не, както ти казаха вече съберете във входа 100-200лв, не знам от къде си и как вървят цените при вас, и викнете един електротехник, за един ден ще ви ги смени и подвърже плафоните.

Тема "Стълбищно осветление с "датчик за движение и фотореле&q" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: