• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavkatay - майстор
Spassow_lbg написа:
Здравейте,

топля си водата с бойлер 80л, изолиран е от всякъде допълнително и в момента е включен постоянно, тоест терморегулатора определя кога да пусне нагревателите.

Искам да попитам ако например изключа бойлера вечерта преди лягане и го включа сутринта дали консумацията на ток ще е по малка отколкото ако е включен постоянно.
Имам предвид това дали е необходимо повече електроенергия, за подгряването на водата ако бойлера е бил изключен цяла нощ от тази ел. енергия която ще се изразходи за подържане на температурата на водата аке остане включен.

Някой правил ли е подобен експеримент?
то по принцип си се отклонихме от основния въпрос, но дискусията е полезна и въпроса за женското мнение не е точно спам, защото и на мен тези 1,5 л. вода в минута ми се виждат малко. на моя душ има подобна ' програмка', но усещането е меко казано дразнещо. даже жената не го ползва- а тя е новатор :-D . а за темата може да и се промени заглавието малко и всичко писано ще си е на мястото.
Тани - модератор
Добре , ще оставя и питането то за комфорта , въпреки , че е малко офтопик .

Смятам обаче , че темата за душа не е отклонение от темата , защото е пряко свързан с консумацията на бойлера и е един от начините за пестене така ,че няма защо да се сменя заглавието.
lov - майстор
todortv написа:
"Големия" не е захранван електрически никога.

Обемните бойлери на ток и печките Диана са измислени от енергото.
Напълно те подкрепям и за двете неща. И моя го рязнах вече от тока.

И всъщност има ли някой точни данни за загубите на обемните бойлери. Преди бях попадал на такива но бяха за много стари модели и изолацията беше с вата. А и разтоянието да кожуха беше значително по голямо. Тогава загубите ми се видяха направо огромни.
То не че и сега не се правят така даже тоя който ползвам е с такава изолация и само чакам да му изтече гаранцията и да го напълня с пяна или с млян дунапрен. То е сигурно че ще има ефект ама да разбера какъв в цифри.

А относно тия душчета харесаха ми и на мен но май стават само за през лятото. И на мен ми направи впечатление че водата сякаш изтива и трябва да я пускам по гореща. И май тогава пак се губи икономията. И аз слагах такъв но не успя да изкара много време. Много ми е варовита водата и на 2-3 месеца се налагаше да го кисна в киселина че да се отпушва. И от честите процедури на сваляне и слагане даде фира. Може би ако е направен там дето пишат в рекламата но някаква смола ще има ефект ама като знам и какви други боклуци ми задръстват филтъра знам ли дали да експерементирам отново.
Тани - модератор
Дано проточните бойлери да ви вдигат поне 60 градуса , защото в обемните сте направили едни много качествени и ефективни развъдници на легионела! Задължително е поне веднъж седмично в резервоари , които има вода , която се затопля , да се стерилизират на 60 градуса. Играете си на тото със здравето , а не дай Боже и с живота си и с тези на близките ви!
lov - майстор
Чесно казано замислял съм се по въпроса щот съм намирал писано но единствено в материали на търговци на солари. И доста съм се чудил това с тая легионела ми звучи малко като търговски. Щото то не бяха пилешки грипове, свинси и тем подобни. И какво се оказва на практика с тях. Много шум за да се продава евтино лекарство на баснословно висока цена.
Не твърдя че легионелата не е опасна но все пак никой нищо не е писал за болни в България. Пък и на много места с централна топла вода температурата на водата с която са захранени едва ли надвишава така бленуваните 60. Щом трябва от време на време ще подгряваме да я морим. Но и няма да се разсърдя ако се направи отделна темичка по въпроса. То може и да е имало но ме извини не потърсих преди да почна да пиша.
Милен - майстор
lov написа:
И всъщност има ли някой точни данни за загубите на обемните бойлери. Преди бях попадал на такива но бяха за много стари модели и изолацията беше с вата. А и разтоянието да кожуха беше значително по голямо. Тогава загубите ми се видяха направо огромни.
Без да им правя реклама, че не заслужават ето варненци им дават колко са топлинните загуби, мисля за всеки модел http://eldominvest.com/bg/1/id/16/page/ ... -view.html

Специално за този
Топлинни загуби [kWh/24h] 0.86
Този е с най малките топлинни загуби което ме и накара да си го взема преди 3 месеца. Ама за 3 месеца две повреди :lol: Протекло уплътнение и изгорели кабели и това ми било нов бойлер.
LazarGanev - "Велик майстор"
И в крайна сметка тези топлинни загуби не топлят комшията,а вашата баня, така че не е толкова фатално - спестявате от отопление. :)
todortv - майстор
Проблема на обемните бойлери не е толкова в топлинните загуби,а
принципа на работа-охлаждането на вече загрятата вода.
alfafen - специалист
"Тани" доколкото си спомням при момтажа на моя проточен бойлер пишеше че има защита от прегряване на водата.Сега потърсих документите на бойлера но не ги намерих но 80% съм сигурен че защитата сработваше на 55°С.Ако може наистина нова тема защото доколкото съм чувъл и от климатиците се разпространява тази болест :sad:
lov - майстор
Провокира ме да погледна какво пише на защитата на един такъв проточен бойлер. Не мога да му видя марката и модела че е останала само карантията но е немски 21 kW. И на него също е написано че максималната температура е 58 С'. Че даже да не е 50 щото не се чете добре. Тъй че темата е наложителна. Да видим кой лъже повече. :shock:

А относно изолацията.Това че ми топли къщата зимата не е проблем защотно не го подгрявам на ток. Но за тези които са само на ел. си е чиста загуба. Но пъкв пролетно есенния сезон когато слънцегреенео е слабо и се мъча да открадна всеки ват енергия от слънцето хич не ме устройва да губя по толкова. И при условия че изолацията ми е с минерална вата и то като знам кам беше сложена защото имах доста проблеми с водосъдържателя който ми го подменяха 2 пъти. Пълна трагедия сложена колкото да се каже че я има. Добре че след последния им гаф ми дадоха чисто нов болер и не е разглабян да видя как та не се ядосвам чак толкова. Но вече със сигурност ще го доработвам.
А това че принципа на работа е с вкарването на студена вода за да избута топлата не е чак такъв проблем щом имаме добра изолация. А и какъвто и друг вид акомулатор за каквато и да е енергия да използваме неминуемо ще имаме някакви загуби. Иначе нали знаеш че ще сме направили перпетообилето :?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Консумация на ел. енергия от бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: