Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
makaveli - помощник
Рядко срещано но невероятно ефектно и полезно някои да знае каде се продават такива устроиства ??
Какво е това дистанционно осветление, дай малко по-подробно. Някак си не звучи добре.
makaveli - помощник
за тези които не разбират става въпрос за IR устроиство чрез което можеш да регулираш осветлението с дистанционо (намаляш ,осилваш,пускаш и загасяш)
Така и аз за такова нещо си помислих ама не бях сигурен. Та отговора на твоя въпрос се намира на сайта на Млад Конструктор. Има схема, има части, има платка или готово сглобено, както ти харесва, на всичкото отгоре се управлява с някое от домашните ти дистанционни. :) . Търси в Гугъл "Млад Конструктор". Успех.
Trifun - специалист
Даам, това наистина са едни от най-добрите ключове за осветление !
Затова са и най-скъпи ... И не се намират лесно. Всъщност, от модела, който аз имам, в Русе има само на един магазин. Цената му сега се движи около 50 лв. Аз моят го взех от София, от едно сравнително малко магазинче срещу ЦУМ, преди 5-6 години на значително по-ниска цена. Досега съм нямал абсолютно никакви проблеми с него, ако не се броят 5-6 изгорели предпазителчета (при изгаряне на лампа понякога гори и предпазителчето, монтирано в самия ключ, но това не е проблем - сменя се много лесно)
Този, за който говоря, е полско производство, на фирмата UNIVEX, и има следните функционални възможности :
- електронен регулатор със сензорно управление
- управляем и със всяко дистанционно
- светлинна и звукова сигнализация
- мах. комутируема мощност - до 600 W
- симулира присъствие на човек
Последната функция се води като екстра. Има я модел S3Z. От дясната страна на ключа има едно миниатюрно микроключе. Когато човек ще отсъства за по-дълго време от дома си, щраква ключето, с което се включва тази функция. Когато навън се стъмни, лампата в къщи светва, след известно време угасва. Интервалите са на случаен принцип, и въпреки това са с достатъчна продължителност - ако човек следи отвън, ще си помисли че в жилището има хора :wink:
Относно това, къде може да ги има - в добре заредените магазини за осветителни тела...
Преди време бяха пуснали някакви подобни ключове, българско производство, но те бяха с доста по-лош дизайн, а и се управляваха само със специално дистанционно, което се продаваше заедно с тях - т.е. не можеха да се управляват със всяко.
makaveli - помощник
Веднага ще проверя в млад конструктор и в някои по голям магазин за осветителни тела ако не намеря точно каквото търся имам път към
София там би трябвало да намеря по късно ще напиша подробна информация на покупката :cool:

Тема "Дистанционо осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: