Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
отдавна черпя знания от форума но досега не се бях регистрирал. Регистрирах се току що, за да мога да попитам нещо, понеже не намирам това, което ми трябва.
Въпросът ми е следният - попадна ми автокасетофон kenwood KRC-28 с липсваща механика, на който искам да изведа AUX но дотук всичките ми опити с неуспешни. Идеята ми е в режим на възпроизвеждане от касета да се задейства AUX входа. Моля ако може да ми съдействате, понеже не успявам да симулирам наличието на касета, което да активира режима.
Прилагам схемата на касетофона, която не е с много добро качество, но мога да я изпратя и в pdf формат ако някой се заинтересува.
Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват!

Прикачен файл

3 kenwood_krc-28yg,ya.png

Прикачен файл

2 kenwood_krc-28yg,ya.png

Прикачен файл

1 kenwood_krc-28yg,ya.png
torbalan - Дървен философ
Имаше някога едни касети такива, дето се слагат в касетофона...

Като го пуснеш, касетата излъчва и свири, все едно слушаш от касета.

Защо не потърсиш такава?
hidrazin - майстор
и щото му липсва механиката. Де щя шибне тая касета? :-D
Общо взето тази работа е ялова и не си заслужава губенето на време.
:partyman:
torbalan - Дървен философ
А, това съм го пропущил :)
sstefanov - майстор
Разпояваш изводите на C19 и C20, които са от страната на IC5 и ги запояваш към чинчове за AUX. Другите изводи (към IC2) си остават запоени там.
Най- вероятно сигналът PACK се задейства при поставяне на касета, така че свържи едно ключе между маса и извод 6 на CN1, за да си включваш AUX входа. Другият вариант е това да е STBY, т.е. извод 4 на CN2.
(от снимките, които си пуснал, няма никаква полза, по-добре е да сложиш линк към pdf-а)
Здравейте и благодаря за мненията!
sstefanov, прав си че сигнала PACK се задейства от касетата, когато е към маса е включено радиото, щом се отдели от маса за няколко секунди на дисплея се изписва TAPE, но няма звук (на C19 и C20 е свързан бъдещият AUX и е подаден аудио сигнал към ИС2) и след това отново се връща в режим радио. Относно STBY, както и да е свързан е все едно и също.
М/у другото успях да го свържа към АМ обхвата на радиото но така пък губя стереото...
Отново благодаря за съдействието, аз продължавам с главоблъсканицата.
sstefanov - майстор
намери подобна механика (може и на снимка или видео) и виж кои ключета се задействат като има поставена касета. Така ще е най-лесно и ще избегнеш налучкването.
Duke_BG - специалист
не може ли да ползва входа за чейнджър?
някой заигравал ли се е с тия чейнджъри ?
щото май трабва да излъжеш касетофона че има вкл.чейнджър
Здравейте,
ако се чудите дали AUX-а е готов то трябва да се каже, че една изпусната пинсета реши проблема и касетофона вече не е между живите. :?
Благодаря на всички които се включиха.

Тема "AUX на авто касетофон ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: