Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
embata - напреднал
Здравейте,
дано не съм сбъркал мястото за тази тема!
От къде мога да си купя макара за удължител 50м.?
Проверих доста железарии и големите магазини, но няма!
Мерси за помощта!
lz1tar - специалист
Практикер,Баумакс,Бриколаж,Илиянци и каквито други дюкяни има в Софето
embata - напреднал
lz1tar написа:
Практикер,Баумакс,Бриколаж,Илиянци и каквито други дюкяни има в Софето
От всички изброени само в Илиенци не съм проверил!!! Няма
lubomirlz - специалист
Ще се набуташ излишно с тая макара от подобните магазини.
Отиваш в някой по-голям магазин специализиран за електроматериали, купуваш си кабел и си правиш един хубав удължител.
Опа чакай че нещо не дочитам както трябва в момента :lol: :drinkers:
Ако е само макарата може да приспособиш, от макара за градински маркуч, достатъчно големи са за да се навие 50 метра кабел, има ги в градинските сектори на бриколажите.
mirk - майстор
Какво ще включваш в него, че готовите са с малко тънки кабелчета.
shotik - майстор
Направи си два кабела по 25 м,или 30 +20 м ,ако е 50 м става тежък и труден за навиване и пренасяне.Другото е ,че не всякога ще ти трябва цялата дължина.
Това го установих миналата година ,като купих 50 м троен кабел и започнах да го ползвам.
За навиване ползвам една дъска ,ще я снимам и до довечера ще я покажа ,за да не я обяснявам сега.
blv - специалист
По незнам си кои стандарт забраниха продажбата на удалжители над 25м. по спомени отпреди 2-3год. но се намират още по магазините.
ozimen - специалист
И на мен ми се струва ,че човека си търси само макара на която да си навие кабела. :lol:
stefan_gb - специалист
ozimen написа:
И на мен ми се струва ,че човека си търси само макара на която да си навие кабела. :lol:


Е щом си търси само макара да потърси някои с завяръчен апарат CO , телта е консуматив а макарите на телта са подходящи за целта има и метални има и пластмасови . След като изразходят материяла макарата е непотребна и аз ги използвам точно за удължители. А като и направиш и стоика с въртеливо удължителя си става перфектен.
shotik - майстор
ozimen написа:
И на мен ми се струва ,че човека си търси само макара на която да си навие кабела. :lol:
Така е,но понякога препатили може да дадат акъл за изпробано от тях.
Ето моята дъска ,на която навивам кабела ,отстрани има отвори
по един в средата и по един към края ,където се слагат две тръбички ,в зависимост от това дали се развива или навива,тук е за развиване
Изображение

Изображение

а тук при навиване

Изображение
Изображение

Нямаше кой да ме снима ,затова държа с една ръка.При навиване се хващат тръбите и се върти за да се навие,а при развиване ,само се държат тръбичките и понякога и само се развива.

Тема "Макара за кабел удължител?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: