Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kireto1 - специалист
Здравейте на всички
Сега започвам основен ремонт на апартамента и изкам да попитам следното;
В кухнята ще включа много ел. уреди като;
печка ,керамичен плот ,аспиратор ,съдомиялна ,пералня ,хладилник ,
мелачка за отпадъци ,микровълнова фурна.
Нямали да и дойде малко множко на ел.инсталацията и трябва ли да ги
разделя по някакъв определен начин за да няма голямо натоварване и да не греят бушоните?


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
Trifun - специалист
Здравей, Кире :)
Тези неща, които описваш, ги има почти всеки... Аз живея в панелен апартамент и в кухнята имам : готварска печка (3 котлона + фурна), хладилник, пералня, аспиратор, микровълнова печка и бойлерче "Юнга" - 3 kW. В панелките контактите във всяка стая са на един предпазител. Кухнята не прави изключение - предпазителя ми е 25 А и досега не се сещам да е изключвал поради претоварване. Това е така, защото изключително рядко се случва всички тези електроуреди да работят едновременно :wink:
Но ако все пак те притеснява - раздели контактите на 2 или пък 3 кръга. Само че ще се наложи да пускаш още един или два кабела от таблото с предпазителите до кухнята. И да имаш свободно място за допълнителни предпазители в таблото, естествено :wink: Хубаво е за всеки токов кръг за контакти, кабела от таблото да разклонителна кутия да е 4 кв. мм., а от там до контакт може и да е 2.5 кв.мм.
Но ... мисля че пускането на допълнителни кабели и разделянето на контактите не е нужно все пак. В крайна сметка ти си този, който ще вземе окончателното решение :)
Успех с ремонта ! :)
misirkov - напреднал
:?: да прав е колегата а ти ако мислиш че ще ти работят повечето уреди заедно по добре си направи още един криг :razz:

Тема "Ел.инсталация в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: