Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
John - специалист
Колега,денонощна аварийна служба има само в София.За останалите важи втората част от поста ти :lol: .Преди години правехме комбинация контактор отпадащ при липса на входяща нула и включващ допълнителното земно.Ясно ти е че,не всички земни са издържани и може да дадеш нула изцяло през твоето табло.При цена 40-60 .лв за кол...

p.s. Отнася се за старите въздушни мрежи. На френскиият кабел,болките са му други.
pavelari - майстор
Не... той определено е решил, че ще ме оспорва, даже с риск да почне да пише глупости - щом разчита на "бързодействието" на аварийната група пред времето за отпускане на един контактор например....
lubomirlz - специалист
Абе и двамата сте прави до някъде, контактора спокойно може да си е залепнал, повторното заземление никой не го следи дали е в норма, а за 60 лева ще си набия спокойно 3 кола и ще ми е мирна главата, даже и за бира ще остане и ме боли оная работа, че щял да се запали кабела на енергото до електромера :)
mirk - майстор
pavelari написа:
Не... той определено е решил, че ще ме оспорва, даже с риск да почне да пише глупости - щом разчита на "бързодействието" на аварийната група пред времето за отпускане на един контактор например....

Не мога да разбера защо се палиш толкова.
Все пак колкото и мудно да действат като остане без ток цяла улица и висят скъсани жици, все ще го оправят за няколко дни. Което не може да се каже за инсталацията на Бай Иван която може да си работи в опасен режим с години. Това имах предвид и въобще не исках да се заяждам просто исказвах друго мнение различно от твоето - какво лошо има в това. Аз лично за мен си предпочитам да си заземя добре таблото, а с него и неутралата, а не да разчитам на някой контактор да ме пази. Което съм и направил и в действителност - към старото електромерно табло което си е моя собственост и е непосредствено след това на енергото съм набил допълнително още два кола за заземяване на таблото и нулата и до сега никой не ми е направил забележка че е много :lol:

А колкото до контактор мислех да си сложа такъв управляван от напреженово реле с цел да ми филтрира токовите удари при възтановяване на нарежението след спиране, като въведа времезакъснение 1минута, но това е друг проект и още е на етап прецизиране на необходимоста :) Докато се наканя да го направя, прекъсванията намаляха драстично до няколко броя инцидентно в годината.

И не се нервай толкова много, не е добре за здравето, а нерви се лекуват най добре с наздраве :prost:
pavelari - майстор
Нема лошо за нервите :drinkers:
Заземяването по принцип е най-добрата мярка. Спор по този въпрос няма.
Колкото до релето за времезакъснение - това съм направил отдавна у нас в таблото и мисля, че съм спасил доста битова техника... Предпазва от кратковременни идвани/спирания на тока, като и въпросните аномалии при "идването" му.
mirk - майстор
Наистина аномалиите са повече при идването и не знаеш какво ще дойде. Неколкократно спиране и идване на напрежението е особенно опасно за хладилници и фризери. Лично съм наблюдавал как след неколкократно прекъсване компресора им започва да трака на умряло и ако не реагира човек да го изключи от щепсела веднага пиши го заминал.
zimel - специалист
blv написа:
И с мултицета как ще засечеш дали минава 30мА за части от секундата :?
Не помня колко време му трябва на човешкото око да реагира, но бъди сигурен, че това е мноооого сложна задача. А ако и Шнаидер не са читави, кои са?
Не съм се изказал, че замерването трябва да се извърши през ДТЗ-то.
Аз бих "укъсил" ДТЗ-то и тогава мога спокойно да замеря утечката колкото си пожелая (от към време).
А колкото до вярването на тази или онази фирма (производител), за мен няма никаква гаранция за качество до доказване на противното, чувам добри неща за Дженерал електрик, Шнайдер, Мюлер, но въпреки това си имам едно наум.
Това е "шир" -потреба, не е военна или космическа технология за да е подсигурена хилядократно .
Или както казва един мой познат : "Аз мНого обичам: ТПК-"Олимпус", ТПК-"ДРЕГЕР", ТПК- "Сони".
За по-младите- ТПК означава: Трудово- Производствена-Кооперация .

Тема "Проблем с ДТЗ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: