• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valat111 - специалист
Термостата има ръчна регулировка. Направи опит. намали го до минимум. Ако не изключва, за мен единственото решение е смяната му.
DMN - майстор
По принцип работа на термостата е да вкл. и изкл. компресора, знаеш го това. Другото за което се сещам е осезателя на термостата, който е зекрепен на камерата, нещо може да се е разместил или обледил, или някакво замърсяване, което пречи на топлопроводимоста. И все пак, ако човек е наблюдателен, може да си отговори на доста въпроси. Това неизключване изведнъж ли се е появило, преди това нормално ли е работил хладилника, бил ли е неизползван за продължителен период от време, бил ли е преместван наскоро, сега времето е горещо може и да има лоша топлоизолация или не добре уплътнена врата, все пак тези хладилници не са вече нови и т.н....
Johny - майстор
Компресора се командва само от термостата. Може да са му залепнали контактите. Нов струва 7-8 лева.
valat111 - специалист
Ако има изтичане на фреон от системата, няма да замразява. Терморегулаторът се състои от следните основни части: термочувствителна система, възел за настройка на температурата и затваряне на контактите, механизъм за превключване на контактите и накладка с контактна група,изходни клеми и винтове за настройка на хистерезиса. Хистерезис на терморегулатора се нарича разликата между температурата на отваряне и затваряне на контактите....ще се опитам да сканирам една схемичка и да ти я изпратя.
DMN - майстор
Този термостат, който си сложил в момента дали е подходящ за този хладилник. На мен преди доста време ми се наложи на моя "Мраз" да му сменям термостата. В магазина този който ми продадоха, ме увериха, че ще върши работа.
След като го монтирах се оказа че хладилника не изключва въобще с този термостат. Работеше по 5-6 часа без прекъсване, докато накрая изключваше защитното реле. Извиках хладилен техник, който сложи подходящия термостат и хладилника заработи нормално...
  • 1
  • 2

Тема "Термостат на Мраз" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: