• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 21
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
вт дек 11, 2018 12:12 pmМъгла написа:
... и розов...
:shock: OMG ! Все съм виждал жълто-зелен да се използва не по предназначение , но чак пък розов !

:partyman: :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
вт дек 11, 2018 12:12 pmМъгла написа:
Значи преди бойлера няма табло (бойлерно) или разпред. кутия. Трижилния кабел идва от таблото с предпазителите директно (черен, син и розов).
А този розовият къде е включен? На същия бушон като черния или на друг бушон?

Защо не го преместиш на нулевата шина.
Не съм отварял таблото с предпазителите за да видя къде отива розовия, но ще го направя. аз мислех да го закача на нулевата шина, но не знам дали някой някога не е закачил нещо на него. Ако прещракам предпазителите подред и на някой от тях вземе че изчезне напрежението от тоя кабел...? Има ли логика в това?
Кики - специалист
Мъгла написа:
Не съм отварял таблото с предпазителите за да видя къде отива розовия, но ще го направя. аз мислех да го закача на нулевата шина, но не знам дали някой някога не е закачил нещо на него. Ако прещракам предпазителите подред и на някой от тях вземе че изчезне напрежението от тоя кабел...? Има ли логика в това?
А като не си отварял таблото как разбра че идват директно от бойлера?
Ми отвори го и всичко ще си изясниш, стига да ти е ясно кое как трябва да е.
Оказа се че розовата жица е отрязана и никъде не е вързана. Фазомера свети по индукция.. Благодаря още веднъж на всички за отзивчивоста!
Lutchezar - майстор
И аз да попитам същото като в заглавието :-)
Основен ремонт в панелка набор '73. Майстор пуска допълнително силови кабели в кухнята и тук там мести контакти. Но той има да си закача контактите и ключовете към края на седмицата, а днес дойдоха уредите за кухнята, та по приятелска линия отидох да свържа поне контакт за хладилника.
Синьото си е нула, кафявото фаза, но се е появил жълто зелен проводник. Та между жълто зеления и нула са 60 волта, и между жълто зеления и фаза 170.
Между 0 и фаза 220.
Според мен майстора е взел земя от някое друго измерение. Не посмях да му пипам таблото, просто вежливо обясних че не знам кое как е свързал, но се чудя откъде в панелката се появиха тези 60 и 170 волта :?
iliya_i - майстор
Най-вероятно майстора не е закачил кабела в таблото.
Тоя хладилник толкова ли е спешен, в необитаем апартамент, та се наложи твоята намеса?
Не можахте да изчакате 2 дни майстора.
Lutchezar - майстор
Полуобитаем. Една стая баня и тоалетна бяха готови, сега и кухнята е готова. Добре че закачих пендели и сложих ключове преди седмица, че живееха на тъмно. Просто силовата част в кухнята не беше пускана, а явно не е била и пробвана преди това.
Днес отворих етажното табло, но точно тогава дойдоха електроуредите и го затворих. Ако електричаря за пореден път отложи идването, ще започна оттам, после апартаментното табло и все ще излезе, имам подозрения, но само меренето ще покаже кое какво е...
vlax - майстор
Не се занимавай с неща, от които не разбираш,че тока не прощава.Изчакай майстора.
:partyman:
iliya_i - майстор
Както вече установи, то мерене то показва нещо, но не е за всеки да разбере какво показва. И не знам, какво ще търсиш в него, освен главния бутон. Останалото трябва да е пломбирано от енергото.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 21

Тема "Защо има напрежение в заземяващия проводник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: