• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
John - специалист
Отговора е в самият фазомер,той е индукционен,а след като нямаме зануляване фазомера отчита тази индукция.Ако използва уред с намотка /посочените от колегите/няма да регистрира нищо.Занули ли проводника също.
lubomirlz - специалист
мирк че и по-малко струват :)
mirk - майстор
Зависи модела моя го взех за толкова. Цената беше почти подобна и на вносителя, говоря за преди 2 години с ДДС.
vk - специалист
Значи тази "писалка" китайската (фазомера), установява наличие на проводник под напрежение като се доближи проводника (дори през 2-3 см мазилка).
Явно се използва прицип на електромагнитната индукция, понеже проводника под напрежение създава електро-движещо-напрежение в тази писалка и това се отчита.
Но нека специалисти да го обяснят по-добре.
Сега, тези уреди които lubomirlz препоръча, много хубави , но наистина трябва да се работи по обекти, а не любителски, комшийски особено и мултицетите ми харесаха (от 120 лв най обикновения започват).
mirk - майстор
Мултицет ще ти свърши работа и един китаец за 50лв. Като го гръмнеш което при някои е доста трудно, го хвърляш и си купуваш нов. Няма да си се минал много.
mirk - майстор
Може и да има ама не го знаем :) Скоро и аз си взех този http://www.elko.bg/product-18.html

Малко скъпичък ми се стори в началото, но ще върши работа. Успях да разгадая цялата инсталация в къщи правена на времето по невероятни трасета. Отговаря на написаното в описанието му и върши перфектна работа. Открива и метал като дава ориентировъчна дълбочина до него.

Реших да си го купя след цял месец играчка със правенето на различни схеми за целта струващи ми половината пари на немския уред и работещи по зле от китайски. :lol:
mirk - майстор
И аз си го купих като се набутах 50 кинта за електрони части за самоделен уред, щото им нямам вяра на китайците :lol: Първоначално ми се видя скъп и реших да си го направя по схеми от нета, руски и всякакви. Правих, струвах резултатът не е задоволителен и накрая пак опрях до готовия. А ми трябва щото ще правя доста голям ремонт с къртене и дупчене за кабели и тръби, а при мен е една паяжина от стари такива, страшна работа.

Сега мисля като слагам пластмасовите тръби да ги завивам отгоре с алуминиево фолио да ги открива уреда :lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21

Тема "Защо има напрежение в заземяващия проводник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: