Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mor
Здравейте,
Желанието ми е да зареждам два акумулатора едновременно. Свързани са последователно (24В), а аз разполагам с импулсно захранване което смятам да наглася на 14,4В. Идеята ми е да разделя двата чифта клеми с диоди така че въобще да не разкача двата акумулатора помежду им.
Реализуема ли ми е идеята и ако да на какви диоди да "заложа"?
Поздрави
Andri01 - майстор
Интересна идея, но нещо не я виждам ,как ще зареждаш, без да разскачваш връзката между тях? защото при заряд те трябва да са в паралел,а при работа-последователно. Я драсни една схемичка,а?
DundyTheCroc - майстор
Не е хубаво да се зареждат в паралел, а за какви точно акумулатори иде реч като капацитет и за какво се ползват?
fox_vt - майстор
Няма как да ги заредиш без да разкачиш връзката между двата.Иначе не е проблем да се зареждат паралелно-той акумулатора умно животно не може да поеме по голям ток на заряд отколкото му е нужен.Говорим за оловни акумулатори де :wink:
mor
Два оловни акумулатора по 100-тина Аh.
Изображение
sstefanov - майстор
Прикачен файл:
036811674.jpg
036811674.jpg (20.88 KиБ) Видяна 3862 пъти
Antonii - майстор
Единствения начин за паралелно зареждане на два и повече акумулатора работещи последователно е използването на релейна схема. Но по време на зареждането няма да са достъпни за ползване. Има такива схеми.
Въпреки, че е в пъти по-изгодно използването на зарядно на високо напрежение и малък ток, от колкото такова на ниско напрежение и голям ток.
Andri01 - майстор
Реле / контактор/с НЗ контакт,според работния ток -работещо към ТИ. Е,освен ако акумулаторите не са стартови.
kozl - майстор
Предлагам схема за зареждане с редуване с два сдвоени контактора. Примерно контактори на реле. Друг е въпроса какво и как ще управлява релето :?
Прикачен файл:
zarejdane s reduvane.jpg
zarejdane s reduvane.jpg (20.5 KиБ) Видяна 3797 пъти
kabalo86 - напреднал
ne555 няма ли да стане

Тема "Едновременно зареждане на два акумулатора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: