• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gecata82 - специалист
Здравейте колеги. Дайте някакво лесно и практично предложение как да огранича ползването на асансьора от недоброжелателни съседи които, или не "позват" асансьора или забравят да си плащат необходимите месечни суми за да се движи асансьорът. Има ли нещо което може да се направи простро и евтино, или трябва да събирам пари за устройствата с картите които се предлагат от не малко фирми. Предложете какво устройство да закупим ако няма по ефтин вариант. Благодаря ви предварително. :?
1115 - специалист
Направете го с стотинки, както са кафе автоматите.
Така ще е най-икономически изгодно.
Който най-много се вози, той ще даде най-много пари, а който не го ползва няма да плаща.
zzuzi - специалист
Toва със стотинките е най-доброто.По старите сгради из центъра се срещат такива (вече неработещи)устройства.Ще се сметне приблизително колко пъти се ползва на месец и ще се раздели месечната сметка да видите колко стотинки на возене да се пускат.
valat111 - специалист
Кой ще събира монетите и на кого ще ги отчита...има по-съвременни методи и не са скъпи...карти за достъп...както се влиза при премиера, например....
romanpm - майстор
монтирай рид ампула на скрито место достатъчен е миниатюрен магнит за да тръгне стотинки струва , спомням си така как блокирах телефон защото го ползваха недобросъвестни и ме гледаха като голям камък как аз набирах , а те не , магнита бе в дланта ми :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
Катинар. ;)

Сериозно, срещу недобросъвестни съсед нищо не помага. Просто ще скапят устройството, каквото и да е то.
nivanov - специалист
Артър, това с картите работи при нас, самото устройство е от външната страна на асансиората кабина ... няма никакъв достъп до него, за да го прекарат ;-)
zoro1 - специалист
И при нас е с карта.Самото устройство е монтирано в кабината над бутониерата,струва около 120-150 лева,една карта е 3 лева,при задействане на устройството имаш 10 секунди да натиснеш желания етаж.Сега обмисляме да махнем бутона н аетаж 1 и да сложим и там карточетец,за да се избегне викането от Х етаж на някой в кабината.
gecata82 - специалист
zoro1 написа:
И при нас е с карта.Самото устройство е монтирано в кабината над бутониерата,струва около 120-150 лева,една карта е 3 лева,при задействане на устройството имаш 10 секунди да натиснеш желания етаж.Сега обмисляме да махнем бутона н аетаж 1 и да сложим и там карточетец,за да се избегне викането от Х етаж на някой в кабината.
Какво ви е устройството, понеже ми пратиха оферта но ми излиза 300 лв. без ДДС с 20 ключа.
inspo - майстор
А след като раздадеш ключовете и някой спре да плаща, кое ще си търсиш по напред ключа или парите :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Контрол на достъп в асансьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: