• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vk - специалист
За това, което "новия12" са направили със ключ от Москвич, не е ли по-добре да се направи със един RFID четец. До който четец се допира карта или "ключодържател" (на снимката по-долу) и така се дава контакт. Само който има този чип (програмиран) може да подкара асансьора. На този принцип се отварят входни врати на блока (вместо ключ).
Изображение
PCL82 - майстор
Дойде ми една щура идея след като прочетах темата ама пак си трябва съгласие на всички. Има доста неудобства, но удря всички поравно по джоба.

Вместо да захранвате асансьора от трифазния електромер за общи нужди виждате апартаментите как са групирани по фази. Със подходящ комутатор всеки месец закачате асансьора към три апартамента от различни фази и ги въртите докато всички се изредят. Сметката за асансьора ще им стане част от личната. До комутаторът трябва да има достъп само ръководството, а той да се намира зад прозрачен капак за да се следи редовното му превключване от всички. Ако на някой му се наложи да спре токът си за ремонт да се превкючва към трифазното захранване. Ако пък отсъства и заявява, че няма да ползва асансьр през месеца му се пломбира главния предпазител от ръководството.

Ще трябват защити от отпадане на фаза и следене на последователността на фазите. Но за мощността не вярвам да е проблем, защото моторът не дърпа повече от 25А на фаза.
ArturDent - Почти Безобиден
PCL82 написа:
Дойде ми една щура идея ....
... Със подходящ комутатор всеки месец закачате асансьора към три апартамента от различни фази и ги въртите докато всички се изредят...
Само трябва да прекарат около 1 км. кабели ;)
PCL82 - майстор
Това не бях помислил, че в тези блокове захранването е с етажни електромерни табла. Ако беше с общо табло долу лесна работа.
rosso666 - специалист
Колеги здравейте имам един въпрос(не е точно по темата)
Живея в софия-в един 60годишен блок с 6 етажа,асансиора е с метална решетка(това като увод)Разбира се и ние имаме същите проблеми с това кой ползва асансиора и кой плаща.От две години с жена ми сме в този блок(вече съм Домоуправител)
и доскоро не ползвахме асансьора(на3-ти етаж сме).Много скоро обаче ще се наложи да се пусне асансьора и до третия етаж(ще ставам баща),.Няма да споменавам,че ние ще сме единствените които ще плащат на този етаж и другите негодуват че съседите ми по етаж ще се возят на аванта.
По лошото е че човекът който се занимава с асансьора почна да мрънка "че много трудно щяло да бъде да се пусне... ,липсвали части... " и още не е дошъл дори да го погледне.
Та мисля да сменям техника,ако можете да ми помогнете откъде да намеря фирма или човек който да се занимава с тези неща ще съм благодарен
PCL82 - майстор
Фирми има доста, но не мога да препоръчам конкретна. Само внимавай стария техник да не окраде асансьора за изпроводяк. Тези асансьори обикновено са немски Шиндлер и се развалят много трудно. Най-често им трошат копчетата, както и на българските, но се намират резервни.
rosso666 - специалист
Няма да може защото живее в съседният вход :-D
А къде точно да потърся такива фирми(в нета??) звънях на една но тя не се занимавала с такива асансьори :?
Колега ако напишеш от кой град си може по лесно да си намериш лицензирана фирма която да се заеме с асансьорната ви уредба.
rosso666 - специалист
[quote="rosso666"]Колеги здравейте имам един въпрос(не е точно по темата)
Живея в софия-в един 60годишен блок с 6 етажа,асансиора е с метална решетка
Предлагам ти следната идея за асансьора - устройство за управление, карти с лимит, заключена врата на асансьора, четец на карта на всеки етаж и в асансьора. Заставаш пред вратата на асансьора без значение на етажа с карта с платена такса. Поставяш картата, активираш чрез нея бутона за повикване - викаш. Отваряш вратата, влизаш, активираш с картата таблото на асансьора пътуваш където искаш. Нямаш лимит в картата, не викаш асансьор не се возиш.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Контрол на достъп в асансьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: