• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
БориславМ - специалист
Това с картите до някъде е добре. Обаче децата и възрастните дето идват да гледат децата как става? Щото като се умножи по няколко семейства и се загубят по няколко карти цифрата става голяма.
По новия закон за етажната собственост може събранието да наеме адвокат, който да прати сметките на длъжниците с лихвите и хонорара официално. Ако не платят, се спират от заплатите им и т.н.....
Обикновено дълговете се оправят още при заплахата с адвокат. На по-инатите адвоката пред вратата оправя работата. Човека обяснява колко още ще се оскъпи сметката със съдебните такси, как няма къде да избягаш и готово( не съм чул досега да се е стигнало до запори на заплати и др.подобни). Пожелавам ви по-малко ядове с "черните овци".
vk - специалист
Лично моето мнение е че не бива да се монтират такива устройства за ограничаване на достъпа, четци, карти, забавяне при употреба и проблеми за всички. И особено за гости. Дори асансьори с вътрешни врати ме нервят (защото ги чакам да се затворят и отворят).
Оптимизирайте разхода на ел.енергия и събирайте малко пари. Малко, така че да не тежат на хората. Разходвайте ги икономично.
Например, аз за 8 етажен блок плащам 15 лв за асансьор и събирам по 2 лв/месечно/човек (без децата). Това е всичко което събирам от хората. И затова всички си плащат.
totio1973 - специалист
Имаше нешто като закон за етажната собственост.
smlxl - специалист
Алоо, оптимиста дето си оптимизирал разходите... Ремонт на покрив, ремонт на хоризонтални и вертикални щрангове, основен ремонт на асансьора, смяна на счупени прозорци, боядисване и т.н. не се правят с такса от 2 лв. Хич не ме интересува, че някой ми се жалва, че нямал пари, а в същото време живее сам в двустаен в елитен район на столицата. Времената се менят. Вече няма комунизъм и не сме равни. Работя много, изкарвам пари, давам пари и искам да се прибера във вход, където всичко е чисто и работи. А който не може да се включи в схемата да си ходи от блока и в гетата да ходи и да плаща по 2 лв. Аз не съм социално дружество, че да ги жаля помиярите. За мен мястото, където живея е приоритет и гледам да се грижа за него както трябва, защото после като стане земетресение, да не ми падне блока на главата. А тия дето плащат по 2 лв и дъждовете им изяждат арматурата после първи ще тичат при Бойко да реват. Темата ми е много болна. Домоуправител-касиер-отговорник на абонатна - всичко минава през мен - за това се преборих, защото като гледам какви идиоти има в блока, не исках да позволя те да вземат решения. Предишната домоуправителка като си е правила изолация на апартамента е замазала в стиропора външния датчик за парното. Който разбира, знае до какви проблеми води това. И за тая да седна да мисля как да плаща по-малко. Напротив, съд, съд и пак съд. С простаците само така. Нямам намерение да ги жаля. Други примери не ми се пишат, че толкова рано сутринта почна много да ми се дига кръвното като се сещам за другите. С този започнах, понеже седя на студено. Само искам да кажа на бъдещия татко от по-горните постове, че смених фирмата за поддръжка на асансьора. Човека се казва Благой Пейчев. Супер пич и професионалист. В мое лице срещна също много отговорен и разбран човек, направи изключение и се зае с поддръжката на нашия асансьор (от 68 година е с металните решетки). Не мога да не уточня, че нещата, които зависеха от мен ги бях направил - почистих шахтата, изшкурих, лакирах дървенията, нови осветителни тела, почистване на стаята с автоматиката и т.н. Грижи се и за най-малките проблеми и не дава диагнози по телефона, а праща момчетата веднага при проблем. Разбира се знае, че като му се обадя значи има нещо и няма да го разкарам напразно. Не искам да звучи като реклама, затова не давам и координати. Потърси го в нет-а. Хваля човек, който в обграждащата помия остава професионалист. И аз съм с дете, и аз съм на третия етаж :wink: Айде до скоро, и успех на всички Вас, дето сте се хванали в борбата с превъзпитаване на тия :censored:
vk - специалист
Все пак събирането на средства във един вход (домсъвет) е вид данък, а данъка трябва да е нисък , а средствата да се разходват ефективно. Т.е колкото да се покрият разходи, със леко натрупване за времето на амортизация на активите (водопроводи-поне 20 г., покриви , поне 15 год. и други) А и не бива да се иска всеки да плаща еднакво.
Но това е друга тема и не е за тема "контрол на достъпа в асансьора".
GalinBelos - специалист
По темата искам да споделя как видях че е решен проблема в една частна клиника . Като влезеш в асансьора бутониерата свети в червено и служи на практика като бутониера на аларма .Чрез натискане на копчетата се въвежда код , след което бутониерата светва в зелено и вече работи в режим на избор на етаж .По същият начин беше и отвън - докато не въведеш код не можеш да извикаш асансьора . Може да се монтира по една клавиатура от тези за алармите в асансьора и на всеки етаж и по този начин без код не може въобще да се ползва .
дали ще се ползва карта или код трябва да се реши от живущите .
Предимствата на клавиатурите с код е ,че много лесно се ограничава достъпа само със смяна на кода и раздаването му на платилите такива.
Но ако се използва код е по-трудно за децата и възрастни хора (представям си ако си се натикал като мотика и не можеш да фокусираш копчетата как ще се качиш на 12 етаж :lol:) .
Същото може да се реализира и с карти , като има четец в асансьора и отвън на всеки етаж . Предимство на този метод е лесно боравене с картата от деца , възрастни и пияни хора .
Недостатък е по -трудното администриране на това кой има право да ползва и кой не , и евентуално спиране на правата на някой който е плащал , а вече не плаща .
RC - специалист
GalinBelos написа:
...Недостатък е по -трудното администриране на това кой има право да ползва и кой не , и евентуално спиране на правата на някой който е плащал , а вече не плаща .
Зависи от заложения начин за администрация на картите.
Възможен е варианта да не "гониш" картите, а просто да я "забраниш" от самия контролер.
Като си плати - разрешаваш същата пак от там.
Здравейте от www.qube.bg ни направиха системата за 215лв крайна цена, а ключовете струваха по 1.75. Домуоправителя може да деактивира и активира карти без те да са там. Ние не сме много 12 апартамента обаче сега всички си плащат!
hladnia - специалист
radioactivix написа:
Предлагам ти следната идея за асансьора - устройство за управление, карти с лимит, заключена врата на асансьора, четец на карта на всеки етаж и в асансьора. Заставаш пред вратата на асансьора без значение на етажа с карта с платена такса. Поставяш картата, активираш чрез нея бутона за повикване - викаш. Отваряш вратата, влизаш, активираш с картата таблото на асансьора пътуваш където искаш. Нямаш лимит в картата, не викаш асансьор не се возиш.
http://www.lesibg.com/index.php?main_pa ... cts_id=551
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Контрол на достъп в асансьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: