Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
apis1964 - специалист
Здравейте!
Имам терморегулатор ЕСПА 54 който се повреди - не изключва при достигане на зададената температура,дайте съвет как сам да си го поправя ?Термодвойката е изправна -пробвах я на друг такъв.
Помагайте! :? :? :?
lyki - специалист
apis1964 написа:
Здравейте!
Имам терморегулатор ЕСПА 54 който се повреди - не изключва при достигане на зададената температура,дайте съвет как сам да си го поправя ?Термодвойката е изправна -пробвах я на друг такъв.
Помагайте! :? :? :?
Вече споменах в една съседна тема термо регулатор и Термо двойка са две съвсем различни неща.
Термо регулатора е устройство със контакт за управление на агрегати за промяна на температурата действаш на принципа на линейното РАЗШИРЕНИЕ на метали , течности и газове,(които механично действат на контактните пъпки) при промяна на температурната среда в която са поставени.
Термо регулатора може да е стационарен (заедно със задаващата импулса сонда )може и да е дистанционен (с една малка гъвкава тръбичка която завършва с леко удебеление.
Термо двойката е една метална тръба в която са напъхани изолирани и в долния край запоени два разнородни метала , които при гряване или охлаждане си променят СЪПРОТИВЛЕНИЕТО,което съпротивление(електронно) командва един контактен термометър със няколко
нормално утворени и затворени оперативни контакти ,които управляват температурния процес.При термо двойката няма фаза и нула (както спомена някой ,тя се свързва със + и - , и със специален кабел.
Термо регулатори се използват повече за битова техника в която температурите не са така големи и обслужването е опростено.
Термо двойките се използват при управлние на температурни процеси чиито температури понякога могат да надхвърлят и 1000 *
докера - специалист
Той сигурно има предвид биметалната пластина на терморегулатора :wink:
По-добре не се мъчи да го оправяш , щом веднъж е почнал да бърка ....
apis1964 - специалист
Може би не съм бил достатъчно конкретен-става въпрос за терморегулатор електронен ЕСПА-54 :?
velsi - Почетен майстор
Не знам дали твоята ЕСПА е същата, но вътре има нещо подобно:

Изображение

Проверяваш всички транзистори и диоди по платката и би трябвало да намериш повредата. Има и някакви чипове, може пък там да се окаже проблема.

Още снимки в тази тема.

Тема "ремонт на терморегулатор ЕСПА?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: