Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Antonini - специалист
Разумна ли е идеята при система на свързване "TN-C-S" с Д. Т. З ?

Като контакта е вграден в сешоар тип стенен монтаж и има капаче. На разстояние от душа 1,5 метра.
Последна промяна от Antonini на ср яну 17, 2007 1:43 am, променено общо 2 пъти.
pavelari - майстор
Трябва ти "майсторче" електротехник при това изпитан. Този въпрос е като "абе нещо не ми е добре какви хапчета да пия"
Antonini - специалист
pavelari написа:
Трябва ти "майсторче" електротехник при това изпитан. Този въпрос е като "абе нещо не ми е добре какви хапчета да пия"
Да така е.... Но нали ти е известно, че в BG положението е следното: Добрите специалисти "разбирачи" не работят по апартаментите, поне тези които все още са в BG. А е пълно с всякакви дето си мислят, че разбират много обладани само с мисълта да правят парички, като разчитат на това, че клиента пък съвем нищо не разбира.....
hermit - специалист
Ами според мен идеята е напълно разумна. Аз също бих си сложил ДТЗ на такова място.
По монтажа на дефектнотоковата защита общо взето няма опасност да направиш някоя опасна грешка. Колкото до TN-C-S -a, много внимавай проводимостта по веригата на PEN проводника да е безупречна и да няма никакви заплахи от прекъсване. Ако прекъсне, по корпусите полазва ток и специално в тази ситуация ДТЗ не помага.

Павелари е прав, че е нужен майстор и то изпитан, но и ти си прав, че такива не се намират. Картината е наистина плачевна.
hygro - майстор
Antonini написа:
Разумна ли е идеята при система на свързване "TN-C-S" с Д. Т. З ?

Като контакта е вграден в сешоар тип стенен монтаж и има капаче. На разстояние от душа 1,5 метра.
Крайно невероятно е никога да не полееш с вода контакта или каквото е включено в него. В този случай ще трябва да повериш живота си единствено на бездефектното функциониране на ДТЗ, което си е доста грубо дърпане на дявола за опашката.

Поставянето на контакти с галваническа връзка с мрежата в банята е забранено. Ако трябва непременно да се бръснеш с електрическа самобръсначка, нормата изисква контактът да се захранва през маломощен изолиращ трансформатор. Има готови розетки за баня с вграден такъв.
Antonini - специалист
Благодаря на всйчки които взимат участие по въпроса ми. Значи до колкото разбирам от написаното от "hygro" монтирането на контакт галванично разделен с трансформатор е разрешено? То всащност има такъв траф в сешоара на контакта. Значи нямам проблем така ли?

Тема "КОНТАКТ В БАНЯТА !?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: