• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
вт яну 23, 2024 10:03 pmB0bi написа:
Това ми се стори интересно:
И кое му е интересното?
В домашни условия не можеш със 100% сигурност да различиш истински и фалшив мед.
Да не говоря че има и не "кръщаван" мед (без добавки) който пак не става заради съдържанието на пестициди и други "химии".
И не виновен производителя. Той не знае всяка пчела къде пасе - например в третирани с хербициди и пестициди култури.
Така че ... наздраве и по-малко мед. :-D
:partyman:
B0bi - специалист
По-малко не може - и аз като теб - само за лек :)
Разбира се, че само в лаборатория може да се установи дали е "кръщаван" със сигурност. Става дума да избегнем прецаквания умишлено с цел печалба ... до колкото е възможно. За химията в храните няма какво да го мислим - абсолютно във всички е.
Най-лошото е, че е и в пиеньето :partyman:
MamaMy - майстор
За мен рапичния мед не става. Едно време може и да е ставал когато рапицата е била дива и е била една малка част от състава на билковия мед. Сега при масовото отглеждане на ГМО рапица меда от нея и не е вкусен и съм сигурен, че не е полезен. Щом дори и пчелите не го ядат.
За мановия мед не знам какво да кажа. Аз никога не съм го харесвал, а дядо ми нямам спомен да е вадил такъв. Явно нашите пчели са имали достатъчно и близка паша за да не се налага да източват листни въшки. А може по нашия край и да не е имало толкова листни въшки. От всички най-харесвах акациев. Билковия също когато е по времето на магарешкия будил. Липовия беше много малко и дядо рядко го вадеше отделно. Най-масов и най-много имаше слънчоглед. Почти половината беше такъв. Една година вадихме лавандула. Имаше до един съседен град Славяново огромно поле засято с лавандула и бяхме закарали почти половината пчелин там. Този мед го изкупиха всичкия до капка. Явно е бил ценен. Аз не го харесах защото не обичам миризма на лавандула.
hidrazin - майстор
вт яну 23, 2024 10:46 pmMamaMy написа:
За мен рапичния мед не става.
+111
И не само за рапичния от ГМО рапица третирана с N-химии. Манов мразя (доколкото въобще използвам мед).
Акациевия е супер за мен - може би защото съм "закърмен" с такъв.
Дядото, Бог да го прости имаше няколко кошера и покрай нас беше акациева гора.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Аз скоро мисля да пробвам ментовия и кестеновия :P
hidrazin - майстор
Ето, истински мед се "бере" така...

ЦЪЪЪК

И после е така...




:partyman:
П. Петков - специалист
Отдавна не бях влизал във форума, но темата ме изненада, как от микровълнова – преля в кулинарна!
Влакът малко е заминал и перонът е опустял, но нейсе!
Та по първата част:
Комуто е интересно и не му е досадно – да погледне схемата. Тя е гениална и проста!

Прикачен файл:
магнетрон.png
магнетрон.png (8.51 KиБ) Видяна 323 пъти

Едноплупериоден токоизправител с мижав капацитивен филтраж.
Но:
Това е т.н. "закрит" тип токоизправител. За анодно напрежение на самия магнетрон се ползва обратното напрежение върху диода,
а именно, когато той е запушен. Затова всички магнетрони работят само през единия полупериод на мрежовото напрежение. През другия – катодът и анода на магнетрона са дадени накъсо от отпушения диод и тогава се зарежда кондензаторът. По отношение на товара ("лампата"), който се храни от обратното напрежение на диода, еднопътният изправител се явява удвоител на трансформаторното напрежение. Това е според теорията на еднопътния изправител с капацитивен филтраж. Тоест, вторичното напрежение на трафа е около 1300 волта AC – ефективно, а обратното на диода – 2400 V DC макс.
Какво е остроумното на схемата? Кондензаторът е неелектролитен!!! Той е за променлив ток и обикновено е 1 uF, въпреки че нормално токът е еднополярен и пулсиращ.
Защо е неелектролитен? Защото, когато стане аварийно късо съединение в магнетрона, а именно – диодът е трайно накъсо, тогава през кондензатора и намотката на трафа протича променливият, капацитивен ток. Сметката показва колко е голям този ток: I = U/[ 1/(2.п.f.C)] или I = 1300.314.10exp.-6 = 0,4082 A. С други думи кондезаторът с неговото съпротивление [1/(2.п.f.C)] ограничава тока на късо съединение.
От такъв ток трафа няма да изгори (веднага)! Мощността обаче ще е значителна – 600 W и е почти като при работен режим. В този случай прекъсва високоволтовият предпазител, но не във всички печки го има, а и той е за доста повече ампери. По–вероятно е да прекъсне предпазителят в първичната на трафа.
Ремарка за сведение:
(Граничният ток на бързодействащ стопяем предпазител тип – „gR“, изразен чрез номиналния му – IN, има две ключови стойности:
Int = 1,3.IN
и
It = 1,6.IN.
Int e максималният ток, който може да протича през предпазителя неограничено дълго време без да го прекъсне – (Inon–tripping).
It е възможно най–малкият ток, който задължително прекъсва предпазителя за време на протичане по–малко от един час – (Itripping).
Край на ремарката.
Мощността на магнетрона се регулира единствено чрез ШИМ, а именно: Сега има – после "нема" и т.н.!
Резисторът паралелно на кондензатора разрежда напрежението върху кондензатора, когато схемата е изключена. (Не трябва да се чака дълго време при ремонт.)
Наскоро си ремонтирах печката, като смених магнетрона и миканита за общо 49+4 лв. Миканитът, (Пресована раздробена слюда), по размери стига за няколко печки. Изрязва се с ножица.
Толкова по първата част. ("Малко, но от сърце!")
Медът:
Имам колега, машинен инженер, който е зам. председател на сдружението на пчеларите в България и отглежда много кошери.
Веднъж даже, имаше предаване по БТВ с негово участие. По отношение на пчелите, отглеждането им и качествата на продукцията е маниакално
педантичен. От него купувам качествен мед. Медът в буркани го разнася с два сака в ръце из цяла София и ще Ви го донесе вкъщи, като даже в БНР го пускат да влезе.
С него се шегувам, като му казвам, че искам мед от 856–ия кошер и му предлагам съвместен бизнес – аз да му нося саковете, а той да ми дава от време на време да облизвам капачките, ама от вътрешната страна! Не е съгласен! Казва ми, да съм му оближел нещо друго! (Мъжки, дебелашки шеги!) Казва се Людмил Савов.
Нямам личен интерес да го рекламирам, но човекът е трудолюбив, съвестен и много стойностен. Има единствен недостатък – ако го бъзнете на тема пчели, чака Ви многочасова, теоретично–технологична лекция по практики за отглеждане на пчели, майки, търтеи и сексуалния им живат, и... отърване няма!

Прикачен файл:
IMG_4359[1].JPG

Със здраве и за много години, въпреки че на моята възраст пожеланието "за много години" е твърде самоуверено!!
hidrazin - майстор
съб фев 03, 2024 9:40 amП. Петков написа:
Отдавна не бях влизал във форума, но темата ме изненада, как от микровълнова – преля в кулинарна!
.....
Със здраве и за много години, въпреки че на моята възраст пожеланието "за много години" е твърде самоуверено!!
=D> =D> =D> Чест и почитания!
Винаги съм ти чел постовете подробно и с интерес. И сега така.
Радвам се че си намерил време да драснеш тоя пасквил. (това разбира се е моя дебелашка шега :) )
Винаги добре дошъл и пожелавам ... колкото, толкова но със здраве, веселие и щастие.
:partyman:
vlax - майстор
съб фев 03, 2024 8:21 pmhidrazin написа:

=D> =D> =D> Чест и почитания!
Винаги съм ти чел постовете подробно и с интерес. И сега така.
+1
съб фев 03, 2024 8:21 pmhidrazin написа:
Радвам се че си намерил време да драснеш тоя пасквил. (това разбира се е моя дебелашка шега :) )
Винаги добре дошъл и пожелавам ... колкото, толкова но със здраве, веселие и щастие.
:partyman:
+1

А аз си мислех,че следи редовно форума,но рядко пише. :)
:partyman:
hidrazin - майстор
съб фев 03, 2024 8:57 pmvlax написа:
А аз си мислех,че следи редовно форума,но рядко пише. :)
Човек, наистина не знам дали е така.
Тоя човек е уникален с познания, практика и каквото друго се сетиш.
Ако човешкия мозък беше като HDD при комповете, бих си сложил още един диск - най-големия който намеря.
И бих му платил колкото мога, максимално за да му копирам знанията. :roll: Мечтиии.....
Пак използвам тоя пост за да му пожелая ЗДРАВЕ! И щастие, разбира се.
Той останалото си го има.
:partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Микровълнова фурна - не топли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: