• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Chefo77 - майстор
Привет!
Преди малко съпругата ми установи, че микровълновата не загрява. Включва се, върти тавата, свети, часовника е ОК, но не загрява. Пробвахме го на почти всички мощности, никакъв ефект. Днес през деня я е ползвала, никакви проблеми.
Моделът е Samsung M182DN, 850W без грил.
Идеята ми е - има ли нещо, което аз мога да проверя и евентуално да отстраня, или направо да я нося на майстор?
Благодарско предварително!
resco - специалист
Според мен магнетрона си е заминал, но най-добре я носи на специалист... ако искаш опитай да поровиш в гугъл за устройството й - мисълта ми е да не би да има някаква защита коятод а е изключила...
Успех!
stefan_gb - специалист
Като за начало провери предпазителя дали е здрав , ако е ще помагаме нататък.
romanpm - майстор
Свали капака като го издърпаш назад , поклащайки го има щипки после го огледай за да знаеш как се поставя обратно . Ако едно от тези неща се е случило ще бръмчи но няма да топли , огледай за предпазители , трабва да има на входния кабел 6-10 А , или на кабела към магнетрона той е в изолационна кутийка /ако има изобщо/ , възможно е да е дефектирал каскадния демпфер-диод който е между голям кондензатор и корпус . При проба внимавай много защото напрежението към магнетрона е над 2000 волта !
Chefo77 - майстор
stefan_gb написа:
Като за начало провери предпазителя дали е здрав , ако е ще помагаме нататък.
Благодарско, след малко я мятам. Изплаши ме едно приятелче, че най-вероятно е магнетрона, пък той бил 80-90 лева. Ако е така, като добавиш някой лев за майстора и по-добре да си взема нова :) :)
moimoimoi - майстор
тавата се върти..............следователно предпазителя е здрав
за това най вероятно е да е магнетрона
ако е той , направо нова :lol:
преди време ми искаха 80 лева за магнетрон в сервиз, аз за 90 си купих нова,абсолютно същата
stefan_gb - специалист
Предпазителя на магнетрона имах впредвид , и не се плаши не всички магнетрони струват по 80лв.
Chefo77 - майстор
Значи - отворих печката. Извадих предпазителя, прозвъних го с мултицета - пищи. 12А е.

Изображение

Ей я на печката по организъм, кое се води "каскаден демпфер-диод" ?
Магнетрона е голямата сива кутия, нали? Къде е предпазителя му?
Chefo77 - майстор
Това розовото най-долу какво е? Да не е то предпазителя на магнетрона?
ben84 - специалист
Розовото трябва да е високоволтов предпазител, най-вероятно той е изгорял. Може да замериш изводите на магнетрона спрямо маса не трябва да има верига.
Успех!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Микровълнова фурна - не топли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: