• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dkesov - помощник
Здравейте, имам един мъчителен въпрос! имам генератор с камшично запалване.паботи добре , но проблема е че, въжето се къса на всяко 2-3 запалване.Въпроса ми е възможно ли е да се постави електронно запалване на такъв генератор и ако да заслужава ли си като цена? благодаря предварително на хората които ще се отзоват!
PCL82 - майстор
Дай малко да изясним понятията по ДВГ. Електронно, магнетно или запалване с чукче и наковалня са системи за получаване на запалителната искра в цилиндъра- запалителна система.
Въжето, стартерът, пусковият помощен ДВГ, пускане със състен въздух са системи за развъртане и пускане на двигателя-пускова система.

Така, че електронното запалване, няма нищо общо с въжето. Възможно е запалването на генератора да е електронно, а пускането с въже.

Ако искаш да го пускаш със стартер, на място или с дистанционно това е друго. Всичко може въпросът е струва ли си. Ще намериш ли подходящи части и дали могат да се присадят.
dkesov - помощник
имах в предвид да не се ползва камшичното запалване а да става с акумолатор и старт бутон. това е генератора:

http://prizma50.tradernet.eu/index.php? ... &prodid=16
mirk - майстор
Най лесния вариант е да си сложиш здраво въже.
GEORGI5959 - специалист
Прегледай шайбата, по която се навива въжето, да няма някакъв дефект с ръб, който протрива въжето. Виж и отвора, през който излиза въжето от корпуса. Там трябва да има пръстен със заоблени ръбове, който предпазва въжето от срязване при опъването.
stefan_gb - специалист
Проблема е много чест, тези стартери с въжето не изкарват много.
BAlexandrov - специалист
Ако е открито там с един винтоверт и подходяща шайба дали няма да стане :?
DMN - майстор
Смени си въжето с друго. Аз на моята мотофреза в началото голямо късане на въжето падаше и особено човек като не е свикнал и още няма придобит усет. Дадоха ми някакво въже, такова използвали рибарите за запалване моторите на лодките и е дори по-тънко от това, което беше оригиналното. Не помня откога не се е късало вече :)
dkesov - помощник
благодаря за отговорите, въпреки че, въпроса ми беше друг.така и не ми стана ясно може ли или не да се направи със стартер. :?
Leon - специалист
На въпроса вече ти отговориха.

Всичко може! Но ... дали си струва?

Ще ти трябва:
1. Стартер.
2. Акумулатор.
3. Редукция (намаляне) на оборотите на стартера, поне 1:6.
4. Подходящо механично закрепване на стартера и редукцията.
5. Възможност за заряд на акумулатора.

:?
  • 1
  • 2

Тема "електро генератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: