Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
memo - помощник
darken_nz недей да плашиш много ganyo :roll: Естесвено,че си прав и за фактора на мощността,но сега чак разбрах ganyo.Човека иска да може на око да преценява горе долу ,дали сечението на дадено табло е правилно(Ако съм разбрал де :-D ) аз си мислп,че това става малко или много с опита и знанията,но не се сърди на старите майстори(както каза колегата по горе),защото те съветват от опита,че още не са запалили нищо :lol:
darken_nz - специалист
Мемо, аз не се сърдя на хората с опит и именно на тях дължа всичко, но да попаднеш на правилния човек.
Моят учител ми казваше така :
По-добре защитата да пада отвреме на време отколкото да ми изгори къщата или да ме убие тока.
А той изобщо не е аматьор и работи на хубаво място и взима доста добри пари ( и напълно го заслужава,няма цял живот да бачка като даскал за мизерни пари.).
Точно от такива изпълнения се стига до пожар рано или късно и точно заради несериозното отношение към тока и въобще към техниката почти всеки нещастен случай е въпрос на време.
Има стари майстори, които постигат всичко и не правят подобни изказвания и изцепки.
Колко изгорели кабели съм сменял, имаше обгорели стени и подобни грозни картинки.
Явно не си виждал как си гърми, схемата си гори и защитата ей така още е ''online'' или пък такава, която изключва, но след дъжд качулка.
Вяка система иска сериозно отношение и поддръжка.
Няма система, която не дефектира и да не иска ремонт.
И разбира се, че се вижда на око (тънкото си е тънко).
Гледаш таблото, защитите и консуматорите към него и всичко е съвсем ясно.
memo - помощник
darken_nz,
Първо не съм искал да обидя никого.
Второ-не знаеш,какво съм виждал и какво не и не знаеш какво работя за да се изказваш така.
Исках да кажа, че си има майстори и "майстори" и нямам предвид форума.Иначе съм съгласен с голяма част от твърденията ти,а и се радвам,че ganyo е на добра работа.Нали за това е този форум за да си помагаме :?
darken_nz - специалист
Написах го повече за да се опитам да покажа поне част от последиците от масовия непукизъм.
Те даже министрите ни са несериозни към нея и към техн. образование.
Ако е някой учебник по география - 1000 ще издадат, но за техниката никой 5 пари не дава, само преиздават отвреме навреме някой и толкова, а техниката не стои на едно място.
Не е критика към никого от форума.
И не бъди толкова докачлив, де! :)
Между другото това за хубавата работа беше за учителя ми (нали всеки е имал учител, да не сме родени научени)
Иначе нека да успее човека

Тема "сечение на проводник спрямо консуматор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: