Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Justy - майстор
velsi написа:
Има само един малък недостатък: като отвори веригата и излезе тя ще остане отворена и как ще си отключи тогава? Пък и той иска да може и да си му работи звънеца, когато си е в къщи. Идеята на Wishmaster-ruse повече ми допада.
Става въпрос от бутона на външната врата на входа да задейства ел. бравата на входната врата. Понеже рано или късно някой научава, започва да използва неговия бутон на звънеца за да си отвори, без да го е еня, че в същото време му звъни. Нормално отворените контакти на релето запаралеляват контактите на бутона на апартаментния домофон, с който отваряме външната врата. Мисля, че с описаното ключе проблема се решава - т.е. ще му звънят - но вратата няма да се отваря. А ако не знае хубави псувни - ще му изпратя на ЛИЧЕН триетажни македонски такива :lol:
Antonini - специалист
ХАХХ !!! :)
Нямаше ме 1 седмица и сега виждам тук доста различни и интересни решения :) Ще взема да видя кое да реализирам :)
mien - специалист
sori za latinicata,ama moiat komp. izpu6i a na tozi ne mu se se6tam mnogo.ta misalta mi e,ako poznava6 niakoi koito raboti v po6tata moje da ti dade edin ot starite analogovi nomeratori,moje6 da naredi6 kombinacia ot 4isla,koito imitira6 s niakolko posledovatelni natiskania na zvaneca,dobre e da sa malki 4isla-1,2,3 ili 4.po tozi na4in samo ti si znae6 koda.primerno 2-3-1 i gotovo.uspeh
Antonini - специалист
mien написа:
sori za latinicata,ama moiat komp. izpu6i a na tozi ne mu se se6tam mnogo.ta misalta mi e,ako poznava6 niakoi koito raboti v po6tata moje da ti dade edin ot starite analogovi nomeratori,moje6 da naredi6 kombinacia ot 4isla,koito imitira6 s niakolko posledovatelni natiskania na zvaneca,dobre e da sa malki 4isla-1,2,3 ili 4.po tozi na4in samo ti si znae6 koda.primerno 2-3-1 i gotovo.uspeh
Да, аз по една случаиност имам такъв тел. избирач, и съм мислил по този варянт, но пробема е, че тези избирачи са доста обемисти и следователно трябва да му си прави кутия до домофона. На мен ми се иска да може да се побере схемката в самия домофон за да си е естетично издържано. А и са доста шумни тия избирачи - тракат си стабилно... :)
ICC - специалист
Въпрос към Wlado0549, с това дистанционно мога ли да си включвам градинското осветление? Сигурно въпросът ми е тъп, от електротехника нищо не разбирам! :?
Тани - модератор
Да , може да три консуматора , каквито си избереш ти!
ICC - специалист
Благодаря! Къде се продават и монтажът възможно ли е да се извърши от лаик, но все пак сръчен? :wink: :)
Duke_BG - специалист
слагаш една рид ампула под табелката на звънеца ти и с калъфа на ГСМ-а си я задействаш или си намираш магнитче и го слагаш при документите си или порфвейла (но далеч от дебитните карти :-D )
Justy - майстор
Duke_BG написа:
слагаш една рид ампула под табелката на звънеца ти и с калъфа на ГСМ-а си я задействаш или си намираш магнитче и го слагаш при документите си или порфвейла (но далеч от дебитните карти :-D )
Хитро - и просто - евала :)
bonjyr89 - специалист
Е това е едно наистина добро решение !!!

Тема "Отключване вратата на входа без ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: