• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mirk - майстор
:? http://www.elkabel.bg/bg/catalog/product/page/2/id/14
за вътрешни инсталации; в, над и под мазилка и гипс и на открито
То тогава упражнението СВТ в гофра става безмислено. Копаш с каналокопателя слагаш кръглия проводник захващаш на места с фиби и си готов. Удобно е за вече измазани стени, ако е гола тухла с плосък мостов ще е по лесно.
Най-лесният начин за полагане на мостов проводник върху неизмазани тухлени и бетонови стени е със залепяне на проводника с помоща на силикон на пръчки. Важно е пистолетът да е хубав - над 60 лв. Става бързо и лесно. Залепя се през 50 - 60 см. Лепилото втвърдява за 5 - 10 сек. Задължително е в края на деня да се фиксира проводника допълнително с гипс или лепило на циментова основа. Фиксирането става на места през 1.5 - 2 м, също и непосредствено до разкл. и конзолните кутии. Разходът на силиконови пръчки е 1 бр. на стая, т.е. по 80 стотинки.
Моят въпрос е - някой знае ли дали азбестовата подложка, която се поставя под проводник, полаган по комин, има ли заместител ? А също и къде продават такива азбестови подложки ?
evil - специалист
"""някой знае ли дали азбестовата подложка, която се поставя под проводник, полаган по комин, има ли заместител ? """ - клингерит
mitko_rupite - специалист
Пиша от Германия ...

Преди дни полагах мостов проводник по бетонен таван за лампи ( 5 x 1,5 )
Мислех да го правя с дюбели и тел ..
Швабите докараха - обущарско лепило ( хелметекс ) -- в една консерва .....
Бележиш линия по тавана с маркиращ конец , и намазваш с лепилото ( много провисва и е гадничко ) , после се маже кабела ... ииии притискаш кабела по тавана ...
Аз правих 5-6 лампи в един апартамент ..
Верно не беха дълги линии( макс 5 метра кабел ) , но ставаше много лесно , работих сам и кабела въобще не ми падаше ... ( изчакваш малко и лепишш )
На лампите завършвах с фиби ..

По стени много редко сме полагали , само на външни стени на едни апартаменти .... ( не даваха да се копат канали , да не се наруши шумо и топло изолацията ...
Ковехме ги с пирони с пвц покритие - после гипс и се вадят пироните .., но пак беха къси линии ...........
По принцип много малко се работи с мостовак тука ...
Повече с българското CBT - или тук се казва NYM ..
Почти винаги се копаят канали в тухлата ...

-----------
Да обобщя :
- За лампени излази - е много подходящо обущарското лепило ( от икономическа гледна точка немога да кажа - незнам цени на лепилото ) ...
nick71 - специалист
mitko_rupite написа:
Пиша от Германия ...

( много провисва и е гадничко )
По принцип много малко се работи с мостовак тука ...
Повече с българското CBT - или тук се казва NYM ..
Почти винаги се копаят канали в тухлата ...
Да колега,в Германия никъде на използват мостовак ( или поне аз не съм виждал)
там се ползва най-вече СВТ.Номера с лепилото също не бях го чувал,но нали разбираш че ако трябва да има тънка шпакловка на тавана и както провисва май ще е непрактично. :tonqe:
hidrazin - майстор
Абе от къде изровихте тая дърта тема? Има си и кабели с лепило на тях, има си и специални клипси с лепило.
adhesive cable clips
Някои от тях държат добре и на тухла, бетон.
:partyman:
nick71 - специалист
hidrazin написа:
Абе от къде изровихте тая дърта тема? Има си и кабели с лепило на тях, има си и специални клипси с лепило.
adhesive cable clips
Някои от тях държат добре и на тухла, бетон.
:partyman:
Ти сериозно ли мислиш че ще залепиш това на бетона плоча?? И как мислиш да се скрие тази скоба под тънка мазилка,както обикновено се правят таваните???
И въобще някога полагал ли си кабел по тавани,които трябва да бъдат шпакловани след това???
hidrazin - майстор
Да. И какво? Да си прочел някой да говори за шапакловка и какво общо има тя?
:partyman:
nick71 - специалист
hidrazin написа:
Да. И какво? Да си прочел някой да говори за шапакловка и какво общо има тя?
:partyman:
Ами темата е "полагане на мостов проводник под мазилката" да беше прочел ......
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18

Тема "полагане на мостов проводник под мазилката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: