• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
emil_v r - майстор
Да се похваля днес кво сам измислил. компа ми шумеше още нов кат лек пролетен вятър. Свалих импулсното и изтръгнах варварски мет. решетка на вентилатора.тя намаляше възд. поток. Откъм снопа изводи навътре има решетка. с въпросните клещи осуках пластините на решетката смело на 90 градуса,и те застанаха успоредно а не напр. на възд. поток. потока въздух се усили осезаемо което ми даде възможност за една стара мечта! -да шибна във веригата на вентилатора три si диода и да му сваля оборотите с 30 -40 процента. Настъпи така мечтаната тишина . вече чувам вентилатора на процесора които си е тих и едвам се чува. установих и още три неща ,но бързам че почва 8 март! Да са здрави жените във форума! Приемам всекакви подобни идеи ако са пробвани.
Bobby - специалист
Виж, Емо работата не вентилатора е да охладжа, а не да шуми. Дали няма да ти прегрее захранването ??? Лично съм тествал много тихо захранване е 400W на DELUX с цена около 25$, освен това перката му е отдолу и е много тихо. А на процесора си сложи вентилатор на Glacialtech, продават се масово в София и са съвсем малко по-скъпи от останалите, но за сметка на това са съвсем тихи, почти безшумни.

Прикачен файл

silentbreeze.jpg
Този "шуми" с 19 децибела.
silentbreeze.jpg (19.59 KиБ) Видяна 8360 пъти
емил
Боби, здр. на мен вент. на процесора ми е точно такъв ,кат на твоита . снимка и чак днес го прочух, кат "оправих" този на импулсното. пипах с голи ръце двата радиатора ,на транзисторите ,импулсни ключове при високото ,и радиатора с диодите на изхода. Тръпки ме побиха ,не от токов удар :shock: а от ужас. Ми диодите тоз радиатор им е толкоз малък че... подсети ме само за електролитите в изходите (по 1000мф) ми те масово дефектират и не случаино .На входа220в филтъра ,и то двоен се е изпарил и има фабрични мостчета . моито е от по скъпите а отварах едни други ... ужас! Ако включиш осцилоскоп в изхода +12в импулсите там ша шчупат стрелката! на осцилоскопа! Не мога да разсъждавам още само час до празника !! почваме в 19 часа
Osiris - специалист
Аз да се оплача захранването ми е с три вентилатора
а охлаждането на процесора е с елемент на пелтие и вентилатор който си мени оборотите вярно че наистина малко шуми за такава бройка вентилатори де да можеше да мърка като котка
:oops:
Bobby - специалист
Озирис ти или си компютърен маниак или говориш за сървъра на арена 8)
Много се радвам, че такъв човек има във форума. С какво се занимаваш?
Duke_BG - специалист
емил написа:
Боби, здр. на мен вент. на процесора ми е точно такъв ,кат на твоита . снимка и чак днес го прочух, кат "оправих" този на импулсното. пипах с голи ръце двата радиатора ,на транзисторите ,импулсни ключове при високото ,и радиатора с диодите на изхода. Тръпки ме побиха ,не от токов удар :shock: а от ужас. Ми диодите тоз радиатор им е толкоз малък че... подсети ме само за електролитите в изходите (по 1000мф) ми те масово дефектират и не случаино .На входа220в филтъра ,и то двоен се е изпарил и има фабрични мостчета . моито е от по скъпите а отварах едни други ... ужас! Ако включиш осцилоскоп в изхода +12в импулсите там ша шчупат стрелката! на осцилоскопа! Не мога да разсъждавам още само час до празника !! почваме в 19 часа
Емо, верно си по новите врачански методи по Опели, ПС-та и тем подбни ама да не си измислил нов врачански осцилоскоп с стрелки бе брато :P
emil_v r - майстор
Здр. ,шегичка със срелките :D искам да кажа че пиковете на напр. достигат до 50мв . Твърдият диск ги възприема , по силните кат част от прочетеното и дава грешка ,ха,ха.
Osiris - специалист
Bobby точно маниак
иначе имам магазин за елестони елементи на кирков :wink:
Osiris - специалист
хих захранването не е шега работа повечето хора не му обръщат внемание и после се чудят що нова машина с бърз процесор с мноооо екстри се влачи като стара баба ми много просто китаеца производител лепнал на кутииката 300 или 400 W а дали е така може само някоя врачка да каже най тъпия метод за визуално определяне на мощността е да се види ферита на импулсния трансформатор колкото по голям толкова по добре тока все от някъде трябва да мине :wink:
Емо щом няма входен филтър не е добре моето не само е с входен филтър но и има Active PFC (Power Factor Correction) работата му е да стабилизира входното напрежение ако подскача в големи граници
така се намалява риска от пренапрежение от мрежата и някой пик да ми се разхожда по чувствителните Мосфет транзистори по дъното :oops:
Доколкото ми е известно най много PC-та са пукнали точно заради скапани захранвания :idea: :wink:
Osiris - специалист
хих захранването не е шега работа повечето хора не му обръщат внемание и после се чудят що нова машина с бърз процесор с мноооо екстри се влачи като стара баба ми много просто китаеца производител лепнал на кутииката 300 или 400 W а дали е така може само някоя врачка да каже най тъпия метод за визуално определяне на мощността е да се види ферита на импулсния трансформатор колкото по голям толкова по добре тока все от някъде трябва да мине :wink:
Емо щом няма входен филтър не е добре моето не само е с входен филтър но и има Active PFC (Power Factor Correction) работата му е да стабилизира входното напрежение ако подскача в големи граници
така се намалява риска от пренапрежение от мрежата и някой пик да ми се разхожда по чувствителните Мосфет транзистори по дъното :oops:
Доколкото ми е известно най много PC-та са пукнали точно заради скапани захранвания :idea: :wink:
  • 1
  • 2

Тема "обезшумяване на компютър само с клещи ! нов врачански метод." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: