Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sirko - специалист
Не е ел. абсурд но е абсурд. Съсипана входна врата на съседа който имаше наематели които ги изгони и явно не са му върнали ключа. Това се отваря за 10 сек. с прости клещи от 1лв.
Той самият ли го е правил или е платил на някой незнам.

Прикачен файл

20181205_131531.jpg
lov - майстор
Точно такива ленти от полиетилен са се ползвали в миналото за бадндажиране и правени на кабелни глави. Какво сте се изхайлазили да дирите бишоп или такива шаренки като от последния линк. :lol:
Има с най различни ширини и дебелини. мастора я ползвал каквото има под ръка нема да оди да купува изолир банд я. :mrgreen:
Някъде до скоро ми се мяткаше една такава от най големите размери. Характерно за големите размери е че имат сечение на силно сплескан ромб или нещо подобно. Причината е да се получи равна повърхност при 1/2 застъпване. Намирал съм по складовете и клиновидна. А запримчването и стапянето на края е класика. :)

п.п. А за последното негова си е работа дали е плащал или не но влизането вече се води със взлом независимо че може да се отвори много лесно.
ben84 - специалист
съб дек 08, 2018 10:05 pmlov написа:
Точно такива ленти от полиетилен са се ползвали в миналото за бадндажиране и правени на кабелни глави.
Не само в миналото. И сега се ползват. Ползва се още и така наречения "пернишки изолирбанд". Но не навсякъде. :partyman:
hidrazin - майстор
съб дек 08, 2018 9:59 pmsirko написа:
Не е ел. абсурд ...
И за къв чеп тогава го пльосна тук?
Или важното е да си спамим и дращим дето ни падне?
И нито е интересно, нито е абсурд...
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Ловчанлията, за кое минало говориш? С "ПВЦ'" ленти изолирахме силотокови връзки през "осемдесетте" години. И да - лепехме ги с кибрит ... в края. Тези "найлонови" ленти определено са по-особени и като че ли са по някакъв стандарт. Само възела малко шокира :-D
sirko - специалист
съб дек 08, 2018 10:25 pmhidrazin написа:
съб дек 08, 2018 9:59 pmsirko написа:
Не е ел. абсурд ...
И за къв чеп тогава го пльосна тук?
Или важното е да си спамим и дращим дето ни падне?
И нито е интересно, нито е абсурд...
:partyman:
Ми ОК, изтрии ми поста като толкова те дразни
...то половината от постовете в тази (и не само) тема са спам, ма ко от тва нали са в тематиката.
Лека вечер, нищо лично.
nikolov333 - майстор
съб дек 08, 2018 10:44 pmHoвoceлckи написа:
..Само възела малко шокира :-D
Изглежда ми, като направен по ГОСТ стандарт.. :-D :lol: :lol:
lov - майстор
съб дек 08, 2018 10:44 pmHoвoceлckи написа:
........... за кое минало говориш? С "ПВЦ'" ленти изолирахме силотокови връзки през "осемдесетте" години. ..................... Само възела малко шокира :-D
По от преди са като технология и са си чист полиетилен. Не напразно написах полиетилен надявам се че правиш разлика между двата материала. Сега да не вземеш пак да запалиш пак като за тенекето. Съвсем съм сериозен в момента.
Аз не съм ги ползвам но съм заварил доста изпълнено с такъв материал и в склада беше пълно с такива ролки.
А за възела това си е за друга тема. :lol: Но какво те учудва има хора дето още и връзките за обувките си не могат да вържат, а станали мастори електричари. :)
valentino76bs - майстор
Поздрав за всички професионални ел.техници!
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3140082114
hidrazin - майстор
чет дек 20, 2018 7:28 pmvalentino76bs написа:
Поздрав за всички професионални ел.техници!
https://m.facebook.com/.........
Благодаря но не е достъпно. Не всички използват тъпия фейс.
Давайте нормални линкове...
:partyman:

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: