Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
То не пречи "колкото повече ...
"... особено, когато друг плаща. Т.к. за отделен консуматор - окей. Просто за контакти ... е може за се разтягат локуми. Вероятно не е зле да има аванс, но 100% гаранция, че няма да пламне при някакви случайни обстоятелства, е не сериозно да твърди професионалист с опит. В крайна сметка има не малко пожари от обикновен фас ...
MamaMy - майстор
Това с бойлера не е никаква новост. В Гърция масово ги слагат над баните си. Там правят една ниша в която седи бойлера и редят всякакви рядко потребни неща. В една къща за гости тази ниша беше събрала бойлер, хидрофор и нафтов котел за парно. Никой не го интересува как ще се обслужва.
sstefanov - майстор
Много ясно - бойлерът не е нещо, което трябва да се вижда!
valentino76bs - майстор
нед сеп 26, 2021 11:36 pmMamaMy написа:
Това с бойлера не е никаква новост. В Гърция масово ги слагат над баните си. Там правят една ниша в която седи бойлера и редят всякакви рядко потребни неща. В една къща за гости тази ниша беше събрала бойлер, хидрофор и нафтов котел за парно. Никой не го интересува как ще се обслужва.
А над банята е друго все пак е мокро помещение има сифон има къде да замине водата.Тука ако протече и няма никой в къщи всичко заминава ...тавана, кухнята ,ламината .
А Гърците не само това не ги интересува.....само перат кючеците а пък Европата плаща!
Било нормално ама никой от вас няма такава тъпня на тавана в хола/трапезарията.
Монтажа /обслужването на хоризонтален бойлер е трудно в баня та камоли там наврян през тези дупки.
В едно домакинство това е основния уред който трябва да бъде подсигурен отвсякъде и да бъде рационален и безопасен!
Ааа и когато се сложи в ниша гардероб ли нещо друго задължително се оставя сифон долу и се мисли за последващо обслужване!
kozl - майстор
Изображение


Е аз тука ел.абсурд не виждам. Виждам повече негативи:
- по-труден, съответно по-скъп монтаж и демонтаж. Може дори да се наложи демонтаж на СКШ за смяна на бойлера. А капака в тавана за бойлера требваше да е цял, а не на 2 части.
- по-неефективен от вертикалния бойлер
- Риск от повреда на СКШ при протичане на бойлера,

, а позитивното е, че се оползотварява мястото :roll:

На малкия син бойлера му изнесох в коридора и в-у него надянах гардеробче от портмантото. Имам идея под бойлера да монтирам неръждаема тава със сифон за защита на ПДЧ-то от прокапване на бойлера, но още не съм я осъществил. Ако стане по-голям теч - нов модул или цяло портманто. А бойлера може да се сваля без да се маха гардеробчето, но ще е по-трудно отколкото сваляне на модула около бойлера, с цел по-удобна работа за демонтаж на бойлера.

Ми съдомиялната, вградената фурна, мъка ми е като трябва да ги вадя и поставям. На съдомиялната станах спец по монтаж/демонтаж :-D
Ми то и при колите подобно. На предишното пежо 305 около двигателя беше широко и удобно за работа. Обслужвах го сам. На Партнера от 2015 - теснотия и плащам си за обслужване в сервиз.

Абсурд е като представиш оферта за монтаж на плафон за 12 лв/бр, а плафона се окаже некъв полилей ""Джоконда с n на брой чаркълъци и тегло 18 кила :shock: :

Прикачен файл:
515Go46ojgL._SR600,315_PIWhiteStrip,BottomLeft,0,35_SCLZZZZZZZ_FMpng_BG255,255,255.png
515Go46ojgL._SR600,315_PIWhiteStrip,BottomLeft,0,35_SCLZZZZZZZ_FMpng_BG255,255,255.png (93.45 KиБ) Видяна 744 пъти
valentino76bs - майстор
Абе карай ся нали е на ток :)
Ако някой го махне това чудо без да изпотроши, надраска и какво ли още не ...ще го призная за магьосник!
То на капаците има вече черни петна от две ръце...
Като гледам при тнар чисти монтажи какво се случва тук си е мисия импасибъл!
jekasus - майстор
Бойлера ще го сваля без никакви проблеми, ама няма кой да ми повярва :-D
Ще продължа със братя-еладжии...
Днес направих бързовар -
Докато обработвах плочките, тоя гаден разклонител, сам по някаква причина влезе в кофата с вода.
Прикачен файл:
20211009_124344.jpg
20211009_124344.jpg (102.61 KиБ) Видяна 591 пъти
Когато спрях работа съ ъглошлайфа, чух странен шум. Долу-горе докарах комфортната температура около 40гр.


Стана ми интересно, що не изключи "башона". аз си сложих временен контакт в хола.
Прикачен файл:
20211009_124421.jpg
20211009_124421.jpg (22.51 KиБ) Видяна 591 пъти
Контакти хол и спалня са до ДТЗ, отделен клеморед до ДТЗ няма/ не съм сигурен на 100%, ако не съм прав, в понеделник ще погледна пак/, след ДТЗ климатици, контакти кухня и бойлер.
Кафевия и ж-з опънати вляво са от един удължител/заземителни колове не са направили/, вдясно на второто осв - си сложих осветление, не ми се занимаваше да им разгадавам кабели за осветлението...
Така че братя-еладжии - да ва таковам в таковата, втория етаж изобщо няма ДТЗ...
valentino76bs - майстор
съб окт 09, 2021 6:46 pmjekasus написа:
Бойлера ще го сваля без никакви проблеми, ама няма кой да ми повярва :-D
Ще продължа със братя-еладжии...
Днес направих бързовар -
Докато обработвах плочките, тоя гаден разклонител, сам по някаква причина влезе в кофата с вода.
20211009_124344.jpg
Когато спрях работа съ ъглошлайфа, чух странен шум. Долу-горе докарах комфортната температура около 40гр.


Стана ми интересно, що не изключи "башона". аз си сложих временен контакт в хола.
20211009_124421.jpg
Контакти хол и спалня са до ДТЗ, отделен клеморед до ДТЗ няма/ не съм сигурен на 100%, ако не съм прав, в понеделник ще погледна пак/, след ДТЗ климатици, контакти кухня и бойлер.
Кафевия и ж-з опънати вляво са от един удължител/заземителни колове не са направили/, вдясно на второто осв - си сложих осветление, не ми се занимаваше да им разгадавам кабели за осветлението...
Така че братя-еладжии - да ва таковам в таковата, втория етаж изобщо няма ДТЗ...
А то на думи великани много...за вас не са проблеми да изпотрошите да оцапате да разбиете нещо или да вкарате разклонителя в кофата с вода тва го знам пределно ясно !
Е как се излагаш ...сам влязъл в кофата той да няма крила ,майстора му такъв :) пък ние сме виновни
Как да знаеш що не изключи башона то за това се учи!
И като няма дтз какво...?
jekasus - майстор
valentino76bs написа:
И като няма дтз какво...?
За къв уй тогава ДТЗ?
valentino76bs написа:
или да вкарате разклонителя в кофата с вода тва го знам пределно ясно !
Да, аз го направих, други хора нямаше на объекта.
Казах, тоя бойлер ще го сваля абсолютно спокойно без странични повреди.

Таблото харесва ли ти? Нивото на колегите си харесваш? 25 А на контакти...
Умряла история по тия къщи - едно пише по проекти, брата слага 25 и главен 63...
valentino76bs - майстор
Е то има и проекти с 25 А на контакти всички до един. Странно но факт.Проектанта си е сложил подписа и така си носи отговорността.
А за монтажа що колеги.....то табла си свързват вече и плочкаджиите.
А за бойлера щом по снимка казваш ,че можеш без да си огледал още от сега ти казвам,че не можеш ще стане като разклонителя в кофата са утрепеш за едното чудо! :)
Само че няма как да се докаже....

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: