Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
И жена може да инсталира душ с открит нагревател...



Вариант с пластмасови тръби и без защитен проводник + леко шокирано германче.
То май даже и не предполага че в дадения случай защитния проводник е скопен.... :lol:
Абе весело е в латинска Америка пък и там живота не струва нищо.



:partyman:
DundyTheCroc - майстор
Пролетта бях сложил едно проточно смесителче, та жената да не пуска бойлер за 1-2 чинии. Миналата седмица както си мия с него водата става студена, а то не свети. Като го загледах, ми то тече от капачката където влиза кабела. Оказа се, че клапанчето, което при налягане натиска прекъсвача е протекло, водицата си тече през него и излиза навън от дупката на кабела. Хубавото е, че ДТЗ си свърши работата. Жената искаше да го даваме гаранционно на ремонт, ама такова чудо повече не слагам, строших го и го хвърлих :)
lov - майстор
Една днешна разходчица из месния битак. :)
Плочите са резервна част за прословутия котлон. Имаше и резервни спирали но не ги снимах щото ми е зор качването през телефона.
Прикачен файл:
IMG_20180829_122133.jpg
А пък бързоварчета дал господ. :lol:
Прикачен файл:
IMG_20180829_122525.jpg
bulhomes2 - майстор
Ма виж как е направена периферията - по-висока от реотаните, та не е баш лесно реотана да закачи дъното. И да направи беля, ако кофата е метална на земята.
kuger - майстор
ср авг 29, 2018 5:24 pmbulhomes2 написа:
Ма виж как е направена периферията - по-висока от реотаните, та не е баш лесно реотана да закачи дъното. И да направи беля, ако кофата е метална на земята.
Имам един такъв, затрупан някъде в избата. Имаше и тиган с дупка от късо с нагревателя, обаче е заминал по предназначение. Тези открити нагреватели имат гадния навик да излизат от мястото си. Аз, като "велик" майстор направих контактите шуко, и занулих и котлона :-D , и тигана се спомина.
lov - майстор
С такъв котлон на времето си подгрявах потите за леене. Ако знаеш и аз колко пъти ме е ритал а уж се вардя. :lol: То като рече да става беля ще стане дето се казва от нищото. Та като разправяш за пробит тиган нещо подобно и с по тежки последици.
На времето тъкмо излязоха на мода фритюрниците и аз купувам един сименс над сто кинта с неръждаемо казанче а тогава си бяха пари. Наливаме го с олио и таман да слагам картофите и гръмна. Проби па изтече и се запали. :x
Смениха го с нов без проблеми щото не щяха да върнат парите но останалите поразии за моя сметка. Този новия без никакви ядове як тормоз докато почнаха да му се разпадат пластмасите. Сега е на вилата за резерва.
KingLin - майстор
Когато си забравиш ключа за таблото и нямаш маркер да напишеш НЕ ПИПАЙ! :-D
Прикачен файл:
30712745_2026412150719592_6910434562006843392_n.jpg
30712745_2026412150719592_6910434562006843392_n.jpg (27.91 KиБ) Видяна 1588 пъти
tzetz009 - специалист
:x Ако видите Ваш колега да ходи с такъв раздвижен ключ в джоба , да завива и развива гайки с него , моментално му го изтръгнете от ръцете и с "опакото" бой по пръстенцата !!! Сериозно !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
lov - майстор
Айде айде не дей чак толкова. :-D
Работих известно време в една фабрика дето основния инструмент на механиците беше чук и секач за развиване на болтове. И тръбен ключ не помагаше много. От химията там само хората устискваха и то не за дълго :x А гайките се заобляха от сами. :shock: Дори неръждавейките пак кородираха за 2-3 години.
tzetz009 - специалист
ср сеп 12, 2018 8:19 pmlov написа:
Айде айде не дей чак толкова. :-D
Работих известно време в една фабрика дето основния инструмент на механиците беше чук и секач за развиване на болтове. И тръбен ключ не помагаше много. От химията там само хората устискваха и то не за дълго :x А гайките се заобляха от сами. :shock: Дори неръждавейките пак кородираха за 2-3 години.
:) "Спорът" беше за раздвижният ключ . Иначе и аз имам опит от фабрика , където два гаечни ключа 24 се изместват автоматично от комбинация : електроди 4 mm и триодината на "max" !!! Не е за хвалене , но ..... !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: