Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
П. Петков - специалист
krasi92 написа:
Преди ел. мера са доставчиците, така че по-често задействане на АП и по чести обаждания да дойдат да го включват, докато не им писне, и не го сменят с подходящ.
Това е първото, което предложих, но се отхвърли като много конфротационно спрямо "ламята", особено като се има предвид, че в нея е и ножа и хляба. Освен това достъпът за комутация на Ап-то е осигурен от тяхна страна.
П. Петков - специалист
moimoimoi написа:
Да си сложи в неговото табло предпазител 3р 25ампера с крива В, теоретично при късо трябва той първи да изключи, oбаче ако има консуматор с голям пусков ток, има вероятност да изключи този предпазител с крива В.
Не само това. При битовите консуматори проектантите залагат коефициент на едновременна работа Ke=0,88.
При трифазно захранване на битов консуматор има ли коефициент за неравномерност на пофазното натоварване или то се съдържа в Ip=22A като максимално? :? (То и аз имам "пълна проектантска..." - 10142, ама познанията ми в ел. централите, мрежите и системите са кръстословични.)
Последна промяна от П. Петков на пет мар 31, 2017 8:45 pm, променено общо 1 път.
muhala - майстор
iliya_i написа:
muhala написа:
....
А двойката даскала ти я писал правилно, като гледам какви мнения си харесал в темата :-D :-D :-D
Я кажи, с кое мнение харесано от мен не си съгласен, моля.
iliya_i - майстор
muhala написа:
iliya_i написа:
muhala написа:
....
А двойката даскала ти я писал правилно, като гледам какви мнения си харесал в темата :-D :-D :-D
Я кажи, с кое мнение харесано от мен не си съгласен, моля.
Как кое? Ами това на БайТанас от стр. 64, последното! Че сме искали да свързваме 3 апартамента в звезда, без нула. Къде го прочете той това не разбрах :?. Явно за него 50 кв.мм е нищо работа, щото работи само от 70 нагоре.
Видях, че е имал забележки към правовиса ми.
Аз не мога да пиша (признавам си).
Явно аз съм читател, а той писател. :)
muhala - майстор
iliya_i написа:
muhala написа:
iliya_i написа:
Я кажи, с кое мнение харесано от мен не си съгласен, моля.
Как кое? Ами това на БайТанас от стр. 64, последното! ....
Цитирай част от мнението, с което не си съгласен.
БайТанас - специалист
tzetz009 написа:
:cool: :cool: :cool: Байо ! Танасе ! И аз съм в този форум отскоро , но на здравомислещите съфорумници "лайкове" тук не слагат !!! Само на хората с "ефектно" чувство за хумор , които са "изкъртили мивката" във съвсем точния момент ! Не си го забелязал ли ?!? Възможно .

А това с въздушните трасета с по 3х70 + 71,5( :shock: ) "квадрата" е признавам си не го знаех , не съм го виждал на живо и ИСКРЕНО И ЛИЧНО ТИ ЗАВИЖДАМ , че можеш да "постнеш" някоя снимка и ние необразованите да се образоваме !!!
:partyman: :partyman: :partyman:
Това че неси го виждал не значи че не съществува. Мога и 120 квадрата да ти снимам ама се съмнявам че това с нещо ще ти помогне. Допитай се до чичко Гугъл поне за обща култура. Ако не знаеш какво да търсиш пиши френски кабел или усукан кабел.
zz_stefanov - майстор
3х70+70 (4х70), 3х70+54,6.....има,
Но 3х70+71,5 не намерих, тоя 1,5мм2 отгоре на нулата за какво ви е :)
iliya_i - майстор
zz_stefanov написа:
3х70+70 (4х70), 3х70+54,6.....има,
Но 3х70+71,5 не намерих, тоя 1,5мм2 отгоре на нулата за какво ви е :)
Извинявай Стефанов, този път ще се намеся в защита на БайТанас.
Не е добре да вадиш думите му от техния контекст и след това да пишеш своби съчинения по тях (както беше направил и той с моите :) ).

Тук се обсъжда въздушна мрежа (т.е. 4 отделни проводника, а не кабел с 4 проводника):
БайТанас написа:
hidrazin написа:
БайТанас написа:
... въздушната мрежа 70 квадрата ....
А фазните по колко квадрата са и колко къщи захранвате с тези 70 квадрата (горе-долу) ?
:partyman:
Нали съм написал че се смята тока на късо и пад на напрежение според всеки извод е различно . Минималното сечение е 70 квадрата фазови нулата 71,5 което монтираме ние. Става въпрос за усукан проводник. Гола мрежа вече не се монтира.
А ти тргъна да търсиш кабел с 4 проводника със същите сечения и не намери :lol:

Призовавам участниците във форума, преди да коментирате едно отделно мнение да прочетете поне няколко мнения по назад, за да си изясните картината и след това да коментирате, ако намерите какво. :partyman:
zz_stefanov - майстор
Съгласен съм с червеното, но какво монтират и какво смята. Точно цитираното съм чел. Това 71,5 е по сметки или такова монтират, щото такъв размер френски усукан кабел за въздушна мрежа не намерих. Може и да не съм успял.
Та, за да се прочете правилно първо трабва и правилно да се напише, а не в устрема да се напише нещо, да се разкачи словом нулата на 3 апартамента (за бай Танас).
Последна промяна от zz_stefanov на съб апр 01, 2017 3:40 pm, променено общо 1 път.
toolegittoquit - майстор
FM STEREO написа:
25А х 230V = 5750W (5,7kW),енергото да ходят в първи клас! :partyman:
ТРИ ФАЗНА мощност знаеш ли как се смята?
П. Петков написа:
Как се решава този ел. абсурд?
С предпазители с крива B. Те са по-малко латентни и се получава селективност. Би следвало B да падне преди C....

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: