Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
пон окт 11, 2021 10:21 pmjekasus написа:
Изображение
Е как искаш да падне ДТЗ, като си връзваш земното на разлконителя на нулевата шина? Пък фазата си я взел от бушон преди ДТЗ. Пък самото ДТЗ е изключено.
Що не свърза жълто леления на шината в ляво?
jekasus - майстор
iliya_i написа:
Е как искаш да падне ДТЗ
съб окт 09, 2021 6:46 pmjekasus написа:


Стана ми интересно, що не изключи "башона". аз си сложих временен контакт в хола.
iliya_i написа:
Що не свърза жълто леления на шината в ляво?
Aз съм "прост" фаянсаджия, но мога да чета...
Показах "красивото" извън къщата, реално ми през ония, но все пак неприятно...

Прикачен файл

20211011_180321.jpg
20211011_180321.jpg (106.58 KиБ) Видяна 860 пъти

Прикачен файл

20211011_180327.jpg
20211011_180327.jpg (99.53 KиБ) Видяна 860 пъти
iliya_i - майстор
пон окт 11, 2021 11:22 pmjekasus написа:
iliya_i написа:
Е как искаш да падне ДТЗ
съб окт 09, 2021 6:46 pmjekasus написа:


Стана ми интересно, що не изключи "башона". аз си сложих временен контакт в хола.

Май си пропуснал казармата.
[vbox][/vbox]
kozl - майстор
Изображение
Жека на това табло му не требе отделен клеморед за нулата защото входящата в таблото нула е забодена в ДТЗ-то, а изходящата от ДТЗ-то си има клеморед и не виждам да има изходящ от таблото кабел, който да не е свързан през ДТЗ, а това ДТЗ е само едно и всичко е през него.
Друг е въпроса за логиката на трифазно захранване в таз малка кутия и къде се разминава замисълът с изпълнението :?

А и на снимката не ми се връзва бройката в шината на защитните проводници, но може да е от снимката или този полуразвързания да не му е мястото в нулевата шина от изхода на ДТЗ, а да трябва да е на шината за защита.
Все пак на снимката не мога точно да определя колко проводника са навързани в 3-те АП-та, всите С25. Аз откривам 5 броя, но може и да има още скрити в кадъра.
krasi92 - майстор
Потвърждава се теоремата ми че собственика е миндил. Човека си пада по по евтинкото след като всичко е зле
jekasus - майстор
Основния въпрос си беше за 25 А, колкото да съм "прост" фаянсаджия, виждам какво пишат в проектите. Често го виждам по малките къщи, и в 99% са еладжии.
krasi92 написа:
Потвърждава се теоремата ми че собственика е миндил.
Човека си купил къща в това състояние и знанията му са ограничени в строителство почти до нула.
Миндила е строител, и се съмнявам че всички документи са изрядни до акт 16.
kozl написа:
Друг е въпроса за логиката на трифазно захранване в таз малка кутия и къде се разминава замисълът с изпълнението
При новото строителство нашия прост брат не изгражда инсталации, и не сглобява табла.
И се дъним, когато собственици искат по-различно разположение на контакти и осветление от стандартната схема по стаите и... Но като видя елмонтажник със прахосмукачка и фреза за канали, а засега не съм виждал... И най вече да чисти след себе си. Огромна рядкост ще е.
kozl написа:
Все пак на снимката не мога точно да определя колко проводника са навързани в 3-те АП-та, всите С25. Аз откривам 5 броя, но може и да има още скрити в кадъра.
По спомен - три кръга контакти, общо 6 или 7 броя, климатик, бойлер и осв.
При включена духалка и прахосмукачка, падаше бушона в главното табло.
kozl написа:
му не требе отделен клеморед за нулата
Тук не, не че не работеше без проблеми. за другото табло.
Прост фаянсаджия съм, ама като гледам изпълнението на еладжии...
zz_stefanov - майстор
Така е по здраво, по няма да се измъкват кабелите от клемите :lol:
ky-kyy - майстор
Вярно че здраво, ама пада бушоня :lol:
krasi92 - майстор
Сложи му повече телчета или високомощен сложи и няма да гори

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: