Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
ИМ я ми кажи у вас колко пъти са идвали да мерят заземлението ти? . При мене го измериха през лето 1994-то и от тогава.../"0"/ НУЛА пъти са го мерили!!! Даже и като сменяха ,а и после изнасяха електромера-също!!! Наздраве и не се впрягай толкова,не е полезно за сърцето,нали го ЗНЕШ! :partyman: :partyman:
lov - майстор
nikolov333 написа:
В тоя ред на мисли, да те питам, как е най-добре да свържа зебрата към поцинкованата ВиК тръба захранваща входа, като се има предвид, че е разделена от външната и вътрешна ВиК инсталация понеже са пластмасови, но има един участък около 4-5м, поцинкована цолова тръба в земя, за да я свържа като повторен заземител на таблото за входа. Влажността е висока и ще е добре да дублирам моите заземители в двора..

Според мен не си го и помисляй. Доста ядове брахме с едно ВиК трасе което фактически се явяваше и заземление. Не беше нарочно направено но пък такава хубава електро корозия се получи че тръбите заприличаха на флейта. :lol: Подмяна на около километър тръби и докато не го разделихме галванично не се миряса.
По добре бодни още някой колец, че да ти е мирна главата.
На вилата имах подобен казус защото скалата е много близко и няма как да се забие колец.. Може да е неправилно но събрах де що стари поцинковани тръби и бой с варията под наклон. :lol: После 10мм арматурно желязо и всичките на заварка само на последния колец на клема.Връзване на ветрило и не повече от 2 колеца един след друг на едно рамо. Арматурата и заварките изололирани с някакъв готова асфалтов грунд и плат. И после всичко заринато. Колкото и да гние няма да съм аз който ще го подменя. :-D
Andri01 написа:
ИМ я ми кажи у вас колко пъти са идвали да мерят заземлението ти? . При мене го измериха през лето 1994-то и от тогава.../"0"/ НУЛА пъти са го мерили!!! Даже и като сменяха ,а и после изнасяха електромера-също!!! Наздраве и не се впрягай толкова,не е полезно за сърцето,нали го ЗНЕШ! :partyman: :partyman:
При мен всяка година. Е то има причина газовата инсталация. Вярно е че се мери на захранването на газовия котел но е показателно и за останалата част от ел. инсталацията ми. :cool:
Andri01 - майстор
Това са специфични изисквания към инсталацията. Но при обикновените,жилищните сгради,офиси и други - не става . Просто физически е невъзможно.
nikolov333 - майстор
При мен тръбата е парче около 4-5м.. от улицата е пластмаса и към апартаментите също.. иначе и аз се замислям, как ще се отрази на инсталацията..
lov - майстор
Ясно ми е за какво говориш може да не се пробие ако няма потенциал което не е сигурно все пак. Божа работа дето са казали.
Отделно утре не знаеш какво ще им скимне на ''водните духове'' и ще вземат да го сменят и него и айде пак прави на ново.
Напарил съм се от такива уж преебавки на гявола и гледам да си спестявам двоен труд.
valentino76bs - майстор
https://www.olx.bg/ad/termostat-za-boyl ... 7zmWd.html

Няма такова дране.....

Прикачен файл

image;s=585x461;r=90.jpeg
image;s=585x461;r=90.jpeg (39.04 KиБ) Видяна 1344 пъти

Прикачен файл

image;s=585x461.jpeg
image;s=585x461.jpeg (17.5 KиБ) Видяна 1344 пъти
moimoimoi - майстор
но пък има денонощен дежурен телефон :lol:
ще звънна към 02:30 :rock:
EDI - майстор
Човек може да помисли, че към регулатора бойлер са сложили. :lol:
lov - майстор
Добрутро за цените у нас. Понеже вчера монтирах едно такова и за да не съм голословен.
Прикачен файл:
9963.jpg
И цената в китай от поръчката.
Прикачен файл:
1182.jpg
1182.jpg (55.68 KиБ) Видяна 1216 пъти
Но понеже в момента там са уж намаленията и примоциите. :lol:
https://ru.aliexpress.com/item/2NO-2-Po ... 64221.html
И понеже съм сигурен че някой веднага ще каже те тва е абсолютно менте съм склонен да се обзаложим. Слагаме две на масата и да познае кое не е ментето.
Показвах го в другия форум но може и тука. Разлика във времето 1 седмица. И така колко струва един къртач енхел у нас и в швейцарско. Поти 200 кинта разлика и гаранция 5 срещу една година. Ма тоя път няма да питам дали ще познаете къде е разликата. :lol:
Прикачен файл:
IMG_20180313_111242.jpg
IMG_20180313_111242.jpg (77.73 KиБ) Видяна 1216 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (81.45 KиБ) Видяна 1216 пъти
Та у нас върви и със седмичната надница на работника дето ще го ползва :supz:
DundyTheCroc - майстор
Е то тук търговеца не ти ли съдере кожата поне с двойна цена, не мое живее...
Да не съм офф, примерно заземяване на новомонтирано ГРТ до трафопост:
Прикачен файл:
IMG_20180824_104722.jpg

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: