Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Djack - специалист
Малко неуместно, защото е жалко за момчето, ама да излезе като в този виц:

"Полицейска сводка:
- Три лопати без дръжка, купчинка пепел и три чифта гумени галоши се опитали да откраднат високоволтов кабел....!
valentino76bs - майстор
Profi... :) от музея в Батак
Прикачен файл:
P_20200805_120507.jpg
Прикачен файл:
P_20200805_120515.jpg
jekasus - майстор
И аз ще съм гаден - мангалчето си краде кабели, друг вариант няма.
hidrazin - майстор
съб фев 20, 2021 11:31 pmjekasus написа:
И аз ще съм гаден...
Що? В края на краищата никой не показа кабел минаващ през капака на шахтата.
Изобще не знам що всички са се вторачили и тъпо припяват "капака-шахтата, капака-шахтата, капака-шахтата...".
От всички коментари, снимки, предавания ... май се оказа че става дума за кабела в гофре от снимката по-долу.
Няма как да го е изпрало ако не е хванало да дърпа кабела и то ако кабела е бил с нарушена изолация.
Може да се е "заземил" като е фанал да дърпа кабела но не и да го прасне от шахтата.

Прикачен файл:
тока.jpg

Честно, Аман от глупаци. Май докараха цялата държава до ниво АМЕБА - интелектуално.
:partyman:
P.S. А "инДжИнера" с токовите клещи от медиите направо кърти мивки... Няма не за средно, няма и за основно образование 8-ми клас...
valentino76bs - майстор
Аз чух ,че е преподавател по електротехника и електроника в някакъв вуз.
ky-kyy - майстор
съб фев 20, 2021 10:29 pmvalentino76bs написа:
Profi... :) от музея в Батак

Не разбрах, къде е абсурда...ама явно ти си знаеш :)
tzetz009 - специалист
нед фев 21, 2021 11:14 amky-kyy написа:
съб фев 20, 2021 10:29 pmvalentino76bs написа:
Profi... :) от музея в Батак

Не разбрах, къде е абсурда...ама явно ти си знаеш :)
:? На първата снимка въртока е от водопроводен кран и много се съмнявам , че е ор'гинално асемблиран така от производителя . Всъщност много ми прилича на "рисунка" от Жул Верн :lol: ! Само боята са объркали - трябва да е златисто-месингово ! Пиринч !

:partyman: :partyman: :partyman:
ky-kyy - майстор
нед фев 21, 2021 12:34 pmtzetz009 написа:




:? На първата снимка въртока е от водопроводен кран и много се съмнявам , че е ор'гинално асемблиран така от производителя . Всъщност много ми прилича на "рисунка" от Жул Верн :lol: ! Само боята са объркали - трябва да е златисто-месингово ! Пиринч !

:partyman: :partyman: :partyman:
Ами, все още ги има в някои подстанции. Използват се, за да се регулира напрежението от акумулаторната батерия.
tzetz009 - специалист
нед фев 21, 2021 12:48 pmky-kyy написа:
нед фев 21, 2021 12:34 pmtzetz009 написа:
............
Ами, все още ги има в някои подстанции. Използват се, за да се регулира напрежението от акумулаторната батерия.
:? Със същия този водопроводен върток , така ли ?
Тези работи не ги знам , щото четвърта квалификационна никога не съм защитавал и в подстанция съм влизал при определени условия . Много ме "пере" тока и СЪВСЕМ САМ съм се разграничил от ВН !

:partyman: :partyman: :partyman:
ky-kyy - майстор
нед фев 21, 2021 1:19 pmtzetz009 написа:


:? Със същия този водопроводен върток , така ли ?
Тези работи не ги знам , щото четвърта квалификационна никога не съм защитавал и в подстанция съм влизал при определени условия . Много ме "пере" тока и СЪВСЕМ САМ съм се разграничил от ВН !

:partyman: :partyman: :partyman:
Даже и с по-голям съм виждал.
Иначе вече почти навсякъде е електроника и автоматично се регулира всичко, но нямаш си на идея, на колко места още работят с неща произведени в началото на миналия век....

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: